Epson Fotopya Ulusal Fotoğraf Yarışması

“Sene 2010, Mevsimlerden KIŞ!”

Epson en iyi kış fotoğrafınızı bekliyor.

Fotopya’nın organize ettiği fotoğraf yarışmaları başladı. 2010 yılının ilk yarışması Epson Ulusal Fotoğraf Yarışması olarak gerçekleştirilen “Kış” konulu yarışma.

Yaşadığımız bugünlerde kar yağışı zaman zaman yurdumuzun birçok yerinde etkisini göstermekte.. Kar elbette en önemli kış sembollerinden.

Ama kış sadece kardan ibaret değil. Kışın yaşadıklarımızı bir düşünün. Hepsi yarışmamızın konusunu oluşturuyor. Etrafınıza daha dikkatli bakın, doğaya, şehirlere, yaşadığınız her yere. Kış size ne ifade ediyor. Hayal gücünüzü çalıştırın.

Siyah Beyaz veya Renkli farketmez. Fotoğraflarınızı bekliyoruz…

Yarışma Konusu: KIŞ

Yarışma Takvimi:

Son Gönderim Tarihi: 09 Nisan 2010

(Saat: 24:00′da fotoğraf kabulü durdurulacaktır.)

Değerlendirme Süreci: 17 Nisan 2010

Yarışma Sonuçlarının Açıklanması: 19 Nisan 2010

(Dereceye giren fotoğraflar Fotopya-MAG ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu sayfalarından duyurulacaktır.)

Ödüller:

Birincilik Ödülü: Epson P-4000 (Ürün Bilgisi)

Epson P-4000 Media Storage Viewer (80 GB)

İkincilik Ödülü: Epson PX800 (Ürün Bilgisi)

Epson Stylus Photo PX800FW

Üçüncülük Ödülü: Epson SX415 (Ürün Bilgisi)

Epson Stylus SX415

Duyuru:

Dereceye giren fotoğraflar ve fotoğraf sahipleri Fotopya-Mag üzerinden duyurulacaktır.

Fotopya tarafından organize edilip, düzenlenen EPSON Fotoğraf Yarışması, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca onaylanmıştır ve Federasyon denetiminde gerçekleştirilecektir.

Seçici Kurul:

Nadir Ede – Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü E.G.

Emre İkizler – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü E.G.

Yrd. Doç. Oktay Çolak – Marmara Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümü

Katılım:

Ödüllü Yarışmaların ilki olan Epson Fotoğraf Yarışmasını takiben Mart sonuna kadar toplam dört ödüllü yarışmanın daha duyurusu yapılacaktır. İlkbahar yarışma programına ise Nisan Ayı itibari ile Fotopya-Mag üzerinden ulaşılabilir.

Tüm Fotopya Premium Üyelerinin ücretsiz olarak katılabileceği bu yarışmalara, üyeler her yarışmaya 4 adet fotoğraf gönderme hakkına sahiptir. Aynı anda sene boyunca katılabileceğiniz bu yarışmalarda ödül alan fotoğraflar aynı zamanda Fotopya Sergilerine katılmaya hak kazanacaklardır.

İnternet yarışmalarında yaşanan haksız oylama sistemlerinin dışında kalmak, kimi yarışmacıların tüm fotoğraf portfolyolarını göndermeleri ve farklı kullanıcı isimleri ile kendilerine oy vermelerini engellemek için yarışma sadece Fotopya Premium Üyeler olan gerçek kişiler arasında yapılacak, fotoğraf seçimi Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu denetiminde değerli Fotoğraf Hocalarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Fotoğraf Boyutları:

Yarışmaya katılmak için gönderilen fotoğrafların uzun kenarı 1600 pikselden büyük kısa kenarı 1200 pikselden küçük olmamalıdır.

Gönderilen bu fotoğraflar dereceye girerlerse, fotoğrafçı çalışmasını uzun kenarı 40 cm ve 300 dpi çözünürlükte jpeg formatında kaydedilmiş şekilde Fotopya”ya göndermekle yükümlüdür. Fotoğraflar sene sonunda gerçekleştirilmesi planlanan sergilere sanatçının ismi belirtilerek dahil edilecektir. Orijinal dosyası talep edilen fotoğraflar gönderilemiyorsa, ödül ve derece bir sonraki yarışmacıya aktarılacaktır. Gönderme süresi 10 gün ile sınırlıdır.

Daha geniş bilgi için:

Akın Mısırlıoğlu
Fotopya
[email protected]

SanatLog Haber

SanatLog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType