Ladies & Gentlemen Müzikal Topluluğu 3. Uluslararası İstanbul Koro Günlerinde!

İçlerindeki şarkı söyleme aşkı onları bir araya getirdi…

Sezen Aksu, Ferhat Göçer, Sertab Erener, Alessandro Safina gibi Türkiye ve dünyaca tanınan çılarla çeşitli konserler vermiş olan ve çoğunluğu amatör müzikal sevelerlerden oluşan Ladies & Gentlemen Istanbul Müzikal Topluluğu, Türkiye’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Istanbul Koro Günleri kapsamındaki etkinliklerde yine sahnede! Topluluğun ilk konseri, 05 Kasım tarihinde Nişantaşı Işık Lisesi’nde.

Opera ve müzikal çısı, aranjör ve akademisyen Çelik Kasapoğlu’nun yönetiminde 2005 yılında kurulan Ladies & Gentlemen Istanbul Müzikal Topluluğu, 5-6-7 Kasım tarihlerinde farklı mekanlarda vereceği konserlerle sevenleriyle buluşacak. Broadway ve Londra (Westend) müzikalleri ağırlıklı repertuvarının yanı sıra topluluk, bilinen Türk bestelerinin farklı aranjelerini de seslendirecek.

Ladies & Gentlemen Istanbul Müzikal Topluluğu, çeşitli ülkelerden farklı koroları bir araya getiren 3. Uluslararası Istanbul Koro Günleri’ne üçüncü kez katılıyor. İçlerindeki müzik aşkı ile bir araya gelmiş farklı meslek sahiplerini aynı çatı altında toplayan ve 80 kişiye varan kadrosuyla Türkiye’deki en büyük müzik toplulukları arasında yer alan Ladies & Gentlemen, müzikseverlere keyifli bir mini sunacak.

Program

5 Kasım 2010 Cuma

Saat: 20.00

FMV Işık Lisesi (Nişantaşı) Muvaffak Benderli Salonu

Non Silentium Korosu (İsveç - Sweden)

Sunlight Korosu (İsveç - Sweden)

Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu (Türkiye - Turkey)

6 Kasım 2010 Cumartesi

Saat: 18.30

İTÜ Maçka Kampüsü, Mustafa Kemal Amfisi

OTE Korosu (Yunanistan – Greece)

Nazım Kumpanya (Türkiye – Turkey)

Gia’ Quinta Korosu (İtalya - Italy )

Ladies & Gentlemen Korosu (Türkiye - Turkey)

7 Kasım 2010 Pazar

Saat: 16.00

Notre Dame de Sion Lisesi Salonu

Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu (Türkiye-Turkey)

OTE Korosu (Yunanistan – Greece)

Ladies & Gentlemen Istanbul Müzikal Topluluğu Hakkında:

Ladies & Gentlemen Müzikal Topluluğu, 2005 yılında Çelik Kasapoğlu tarafından kurulmuştur. Ladies & Gentlemen, müzikal tiyatroyla ilgilenen profesyonel çıları ve de farklı meslek sahiplerini aynı çatı altında toplamıştır. Topluluğun repertuarında, ağırlıklı olarak Londra ve Broadway müzikallerinden parçalar, film müzikleri, jazz ve popüler müzik türlerinden parçalar yer almaktadır. Topluluk üyeleri, gerek orkestra, gerekse piyano eşliği ile çok sesli koro, ensemble ve solo performanslar sergilemektedirler. Ladies & Gentlemen, sanatseverler tarafından beğeniyle izlenen müzikal tiyatro’nun Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlamanın yanı sıra, topluluk olarak Ladies & Gentlemen, 80 kişiye varan kadrosu ile şu anda Türkiye’deki en büyük müzikal topluluğu kimliğini taşımaktadır. Topluluğun Müzik Direktörlüğü’nü halen kurucusu Çelik Kasapoğlu yürütmektedir.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType