Özkan Boz Şiirleri

6 Şubat 2009 Yazar: admin  
Kategori: Edebiyat, Sanat, Siir

Yorum yapın

Özkan Boz’un bir dosya boyutundaki çalışmalarına Antalya’da yaşayan çı dostum Bülent Öztürk sayesinde ulaştım. Hem de ne ulaşmak… Özkan, Öztürk’ün gönderdiği kitaplar sayesinde ı daha yakından tanıma fırsatı bulmuş, ı “içeride” keşfetmiş bir arkadaşımızdı. Müebbette çarptırılmış bir arkadaşımız… Her çı gibi, yazdıklarının beğenilip beğenenilmeyeceğine dair derin endişeleri vardı. ın diriltici, sağaltıcı etkisi Özkan’ı da sarmalamıştı belli ki. Çalışmalarını dışavurduğu ortamı ve psikolojisini düşününce tuhaf bir acı hissettim; fakat bu konumdaki birinin edebiyata olan ı önünde de saygıyla eğildim ve şiirlerini okudukça belirli bir tekniğin, estetik bir beğeninin parçası olduğu fikrine kapıldım. Şiir macerası henüz başlayan biri için fazlasıyla iyiydiler…

Özkan, “içeride” şiirler ve denemeler yazıyor ve yazmaya devam edecek; biz de bunları ’da yayımlamaya devam edeceğiz.

Özkan’ın şiir ve denemelerini bana ulaştıran dostuma, kızına “Öykü” ismini koyacak denli aşığı Bülent Öztürk’e teşekkürü bir borç bilirim.

Din

Ansızın bastırmıştı

Sağanaktı,

Her yanımız ıslanmıştı

Aşktı.

Gelme         din

Bilme          din

İsteme        din

Ve dindi

Kutsal bir dindi ımız,

Ama dindi…

Yazan: Özkan Boz

İlişkili yazılar

Yorumlar

11 Yorum on "Özkan Boz Şiirleri"

 1. Sezgin on Cts, 7th Şub 2009 7:17 pm 

  Hapishane koşullarının bu kadar çok şair yetiştirdiği başka ülke var mı bilinmez ama şairlerini sürüm sürüm süründüren bir ikinci ülke bulmak çok zordur.

 2. ismetdus on Paz, 8th Şub 2009 1:54 pm 

  hani şiirler gözükmüyor. nereden okuyacağız bu şiirleri?

 3. bülent on Paz, 8th Şub 2009 2:56 pm 

  Sanat, hangi dalı olursa olsun mutlaka aykırılıklardan doğar. Hapishaneler, yaşanamayanın ya da düşlerde büyütülenin, farklı bir dünyadan yeniden sunumudur. Sevgili Özkan kardeşimizin olumsuz bir durumu yüreğinden sıcak kopuşlarla bize şiir tadında yaşatmasının devamını dileriz…

 4. Editör (sinefil78) on Paz, 8th Şub 2009 3:58 pm 

  İsmet kardeşime:

  Şimdilik örnek olarak bir şiirini yayımladım. İlerleyen günlerde öteki şiirlerini de SanatLog’dan okuyabilirsiniz.

  Selamlar

 5. Bülent D. on Pts, 9th Şub 2009 1:03 pm 

  Sevgili arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Öncelikle hepinize MERHABA.

  Öyle sanıyorum ki! İnsan duygularının ifadesinin dizginlenmek istenmesine ve bunun için akla hayale sığmayacak uygulamalar yaratılmasına rağmen, işte çok güzel bir örnek var karşımızda. Her şeye inat yaşamak… Tebrikler.

 6. ismetdus on Pts, 9th Şub 2009 10:09 pm 

  bilgilendirmeniz için sağolun adminim.
  devamını da sabırsızlıkla beklerim. saygılar

 7. mustafa on Sal, 10th Şub 2009 11:52 pm 

  saygıdeğer edebiyatçı dostlar; emeklerinizin edebi hayatta değerini bulmasını diliyorum. Özkan BOZ arkadaşımın yüreğine sağlık. Edebiyatçı olmayan ama edebiyatı yaşam aynası bilen biri olarak şiirleri çok güzel ve edebi buldum. değerli editörü kutluyorum, çok anlamlı bir girişim. saygıdeğer bülent öztürk dosta teşekkürler. değerleri değer bilenlerle paylaştığı için.

 8. Editör (sinefil78) on Çar, 11th Şub 2009 9:16 am 

  Okuyan, yorumlarını esirgemeyen okuyucularımıza biz teşekkür ederiz.

 9. özlem on Paz, 24th May 2009 12:14 pm 

  Birkaç basit kelimeye bir ton anlam katabilmek özel bir yetenek olsa gerek. Sanki öylesine atılmış ortaya kelimeler, ama anlayabilene ne çok şey ifade ediyor.

 10. neslihan boz on Pts, 25th May 2009 7:55 pm 

  ne güzel söylemiş özkan abim…

 11. GamzE on Per, 27th Ağu 2009 9:03 am 

  Bu ayrıntıyı bilmiyordum, hatta zaman zaman neden yorumlara cevap vermiyor diye düşünüyordum :( Çok üzüldüm, beklemek nedir bunu en iyi bilenlerdenim. Birbirinden müthiş şiirleri bizlere ulaştıran Bülent Öztürk ve Hakan hocama tekrar teşekkürler. Kalemine, yüreğine sağlık Özkan hocam, en yakın zamanda aramızda olman dileğiyle…

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!