“Üçgüdü” Heykel Sergisi Ortaköy’de

13 Aralık 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Heykel Sanatı, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Şebnem Keçeli – Pembe Tüzüner – Tina Varon HEYKEL SERGİSİ

Beşiktaş Belediyesi 17 Aralık 2024 – 15 Ocak 2024 tarihleri arasında Ortaköy Sanat’ta Şebnem Keçeli – Pembe Tüzüner – Tina Varon “Üçgüdü Ortaköy’de” başlıklı heykel sergisi ile sanat severleri buluşturuyor…

Yol…

Heykel serüveni emek, kendi kültürünün devamlılığını ister, çaresizlik değil hayatın ta kendisidir. Heykel, üç boyutluluk ilişkileri içinde hayatin rengini, umudu, umutsuzluğu, kadın formunda değişkenliği, estetiği, kuş formuna girip özgürlüğü, gerçek anlamda formlaştığında hayatın karmaşık olan her şeyini hissettirir. Ona verilen emek alınteri, sevgi heykelin içinde olanlara kısa ve uzun zaman diliminde bütün samimiyetiyle geri döner.

21.Yüzyılda her şeyin ekonomiye ve soyut ilişkilere dönüştüğü zaman dilimi içinde var olmayan ortada olmayan düşüncenin üç boyuta dönüşmesi zaman için en önemli insanlık ilişkisidir. Ve bu taşın direncini kırarak, demirin ısısına dayanılarak, ahşap’ın hassasiyetini keşfederek, bronzun rengini dokusu parlaklığı severek, hayatımızdan parçalar ekliyorsak ciddi bir sanat ilişkisine başlamışız demektir.

Sebnem Keçeli , Tina Varon, Pembe Tüzüner bu üç hanım yılların öğretisine emek vererek farklılıklarını, kadın olmalarını, yaşamlarını formlaştırmaya başladılar. Hiçbirimizin bitiremeyeceği ancak samimiyetle yaklaşıldığında küçük katkılar yapabileceğimiz heykel serüvenine hoş geldiniz. (Yunus Tonkuş)

ORTAKÖY SANAT GALERİSİ

Dereboyu Caddesi No:12 / A Ortaköy / İstanbul - Tel: 0212 236 58 01 - besiktascagdas@beltas.com.tr - www.besiktascagdas.com

Galerimiz Pazar hariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arası açıktır…

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType