Yargı ve Hoşgörü

30 Temmuz 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

Geçtiğimiz Mart ayında Kolektif Bilinç- Kolektif kavramlarıyla hayatına başlayan PİHA; açıldığı ilk günden itibaren alternatif projelerine ev sahipliği yaptı.

Kadıköy-Moda’nın sakin, huzurlu ritmi içerisinde kararlı adımlarla ilerleyen Piha; bir sergi, etkinlik ve kişisel gelişim alanı. Genç ve dinamik çı kadrosu ile ın çoksesliliğini savunuyor. Temmuz ayı Karma sergisinde ise; Yargı ve Hoşgörü kavramları irdeleniyor.

YARGI VE HOŞGÖRÜ

“Korunma  içgüdüsüyle kişiliklerimize  ve çevremize yerleştirdiğimiz  sert kabuklar  yargılarımızı keskinleştirir ve hoşgörümüzü azaltır.  “Ötekilerden”  ayırdığımız dünyamız  bizi içerisine hapseder ve yalnızlaştırır.

Genç çılara yönelik bu sergide amaç; içinde bulunduğumuz siyasi ve toplumsal gerginlikleri ekseninde  yeniden değerlendirmek ve çözüm önerileri sunmak.

Bugünkü siyasi ortamda zıt görüşlerin radikal gruplarca çatıştırılması  ve oluşan gerginliklerin sorunların çözümünü zorlaştırıcı etkisine dikkatleri  çekmek amaçlanıyor.

Toplumsal ve kişisel  bazda birbirimizi  yargılamanın kolay,   anlamaya çalışmak ve hoşgörününse  biraz daha fazla çaba gerektiren ancak pozitif sonuçlar doğurabilecek  bir yaklaşım olduğunu vurgulayan sergi;

Banu Hazinedar, Burçin Ünal,  Ceyda Ildıroğlu, Funda Karadağ, Olcay Kuş, Rüveyda Koyuncu Colombin ve Taşkın Esin’in  katılımıyla gerçekleşmekte.

İstanbul’ lu çıların yanı sıra,  Paris’te  hayatına gravür ve dallarında devam etmekte olan Rüveyda Koyuncu Colombin, sert ve eleştirel yağlıboya resimleriyle İzmirli ressam Olcay Kuş’un eserleriyle zenginleşen sergi;

Piha -Moda 17 / B adresinde,  24 Temmuz-9 Ağustos  tarihleri arasında  sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Bu sergi aracılığı ile daha fazla genç çıya kendi bakış açılarını ifade etmeleri için platform sağlamak amaçlardan bir diğeri.”

Adres:

Piha Kolektif

Caferağa Mah. Bademaltı Sok. 17/B

Kadıköy/Moda- İstanbul

TEL: 0216 337 1513

pihakolektifsanatlar@gmail.com

http://pihasanat.com/

http://pihasanat.blogspot.com/

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Tek Yorum on "Yargı ve Hoşgörü"

  1. guncelhaberler on Cum, 30th Tem 2024 11:24 pm 

    Yargı ve Hoşgörü: http://bit.ly/aTuRdp

    This comment was originally posted on Twitter

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType