Arte İstanbul Sanat Merkezi | SanatLog

İlhan Koman Heykel Sergisi, Arte Istanbul’da

6 Kasım 2010 Yazan: admin  
Kategori: Duyurular, Heykel Sanatı, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Türkiye’nin ilk heykel galerisi Arte İstanbul Sanat Galerisi, Türk heykel tarihinin en önemli isimlerinden İlhan Koman’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. “İlhan Koman Arte İstanbul’da” başlıklı heykel sergisi, İlhan Koman Vakfı Başkanı Ahmet Koman ve Arte İstanbul Sanat Galerisi işbirliğiyle 24 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Bir nesnenin sanat olması için has, öz ve gerçek olması gerekir. Sanatta tek ölçüt budur.” diyen ünlü heykeltıraşın eserleri; son dönemdeki sergilerinin devamı niteliğinde yeni bir düzenlemeyle, gerçek bir heykel galerisinde, -Arte İstanbul’da- sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşacak.

Çalışmalarıyla bilimi ve sanatı birleştiren sanatçının eserleri 24 Kasım 2010 tarihinden itibaren Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Arte Istanbul Sanat Merkezi:
Pazartesi-Cumartesi 10:00-18:00 saatleri arasında açıktır.
Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı No:16/1 Beyoğlu.
Tel +90 212 292 8045
www.arteistanbul.com

sanatlog.com

‘Genç Heykel 1’ - Arte İstanbul’da

Türkiye’nin ilk heykel galerisini geçtiğimiz yıl Beyoğlu’nda açan  , bir ilke daha imza atarak, 23 genç heykeltıraşın, 50’nin üzerindeki eserini sanatseverlerle buluşturuyor.

Yaşları kadar sanatları da genç ın eserleri, 23 Mart 2010 – 17 Nisan 2010 tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

Malzeme, form, söylem ve biçem farklılıklarının vurgulandığı  Genç Heykel 1 sergisinde sanatçılar, Beyoğlu’nun tarihi ve kültürel yaşanmışlıklarının hissedildiği bir mimari yapı içerisinde, ziyaretçilere üç boyutlu bir şölen sunuyorlar.

Genç Heykel -1 Sergisi’nde eserleri sergilenecek sanatçılar:

Sibel Açıkalın, Ahmet Aydın Atmaca, İmdat Avcı, Uğur Cinel, Ali Asgar Çakmakcı, Hakan Çınar, Aysun Dolma, Ebru Döşekçi, Burcu Erden, Evren Erol, İlker Erkan Genç, Cemil Güç, Sesil Beatris Kalaycıyan, Sevgi Karay, İbrahim Koç, Murat Zevahir Köroğlu, Ayhan Mutlu, Felekşan Onar, Filinta Önal, Azime Önlü, Azize Önlü, Hande Şekerciler, Serkan Yüksel.

Arte Istanbul Sanat Merkezi:
Pazartesi-Cumartesi 10:00-18:00 saatleri arasında açıktır.
Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı No:16/1 Beyoğlu. Tel: 212 292 8045 www.arteistanbul.com

sanatlog.com