“Sınırlar Yörüngeler 07-08” Yarışmasının Sonuçları Açıklandı…

22 Nisan 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, El Sanatları, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Siemens Sanat’ın genç sanatı desteklemek ve güncel sanat için bir platform oluşturmak amacıyla düzenlediği “Sınırlar Yörüngeler” yarışmasının sonuçları açıklandı. Genç sanatçıların kendilerini ifade edebilmeleri için ilk kez 2024 yılında düzenlenen ve dört yıldır genç sanatçılarla buluşan yarışma bu yıl da büyük ilgiyle karşılandı.

Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya başvuruda bulunan genç sanatçıların resim, video, fotoğraf, yerleştirme gibi farklı yöntemlerle oluşturdukları yapıtlar; Canan Beykal, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün, Gülçin Özdemir ve Emre Zeytinoğlu’nun yer aldığı “Sergi Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirildi. Çok sayıda başvuru arasından yapılan değerlendirme sonucunda, Başak Akçakaya, Ebubekir Aydın, Orhun Erdenli, Özge Ertanın, Erol Eskici, Nesibe Güneş, Ahmet Doğu İpek, Neslihan Kaleli, Can Kurucu, Başak Mangör, Tuba Merdeşe, Yağız Özgen, Melis Uğuz, Başak Leman Umut, Ebru Ceren Uzun, Merve Üstünalp, Mehmet Vanlıoğlu ve Faruk Yigen’in yapıtları sergilenmeye hak kazandı.

Sanatçı: Başak Leman Umut

Yapıtı: “El emeği Göz Nuru”

9 adet ultrason fotoğrafının nakış işi yorumu, Yerleştirme

Sanatçı: Faruk Yigen

Yapıtı: “Dönüşüm”

100 x 160 cm, Tuval Üzerine akrilik

Sanatçı: Özge Ertanın

Yapıtı: “Customs Policy”

Video: 2’ 50

Sanatçı: Tuba Merdeşe

Yapıtı: “Çekmeceler”

Kibrit kutularından yapılmış heykel

Yarışmanın sonucuna göre başarılı bulunan 18 sanatçının seçilen yapıtlarının yer alacağı ‘Sınırlar Yörüngeler 07’ ve ‘Sınırlar Yörüngeler 08’ isimli iki sergi gerçekleştirilecek. 5 Mayıs-11 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Sınırlar Yörüngeler 07’ sergisinde 9 sanatçının yapıtları ziyaretçilerle buluşacak. Bu sergiyi başarılı bulunan yapıtların ikinci bölümünün sergileneceği ‘Sınırlar Yörüngeler 08’ izleyecek. Her iki sergi de Siemens Sanat’ta görülebilecek.

Siemens Sanat - Meclisi Mebusan Cad. No:45 Fındıklı - İstanbul / Tel: (212) 334 11 04

www.siemenssanat.com - http://twitter.com/siemenssanat

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType