Ihlamur Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi

25 Mayıs 2024 Yazar: admin  
Kategori: Dergi & Fanzin, Duyurular, Edebiyat, Sanat

PROJENİN TANIMI

“IHLAMUR” projesi, gerçekleştirmeyi amaçladığı alt projelerle dünyaya açılan ve dünya gençlerini ve sanatta bir araya getirecek bir penceredir. Bu pencereden herkesin bakmasını sağladığında miraslarımızı tanıtacak ve yaşatacak bir oluşumdur. Dünyanın geleceği gençlerimizdir. Ihlamurun ve sanata dair atacağı her adım aynı zamanda geleceğin ışığı olacak bir projedir.

PROJENİN GEREKÇESİ

Dünyamızda gerek Türk Gençlerinin birbirleriyle gerekse dünya gençleriyle ve sanatta kendi toplumlarına ait sevginin yazılarıyla şiirleriyle fotoğraflarıyla tuvallerindeki resimleriyle paylaşması ve yaşatması büyük önem arz etmektedir. Dünya üzerinde barışın ve dostluğun mihenk taşları olan ve ın Türk ve dünya gençleri arasında sevgi ve hoşgörünün çatısı altında yaşanması ve yaşatılması için ıhlamur projesi gençlik platformu yönetim kurulu tarafından kararlaştırılmıştır.

AMAÇ

Kısa vadeli amaç; Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar uzanan Türk Coğrafyasının binlerce yıllık ve ını, Türk Dünyası Gençlerinin ortak dergisi olan ile Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak. Yine bu amaç doğrultusunda, Türk ve ı’nın unutulmaya bırakılmış eserlerini ve icralarını yeniden gün yüzüne çıkarıp yaşatmak.

’ne abone olan her kişiye bir ıhlamur fidanı dikmekle başlatılacak ve dergimizin basılması için kullanılacak kağıt için ziyan edilen çam ağaçlarının eksilmesi sonucunda doğaya verdiğimiz zararı telafi etmek amacıyla oluşturulacak “Ihlamur Hatıra Ormanı” ile giderek kuraklaşan Konya’mızın ağaçlandırılmasına katkıda bulunmak.

ABONELİK

Dergimize abone olmak için;

Adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve derginin gönderileceği posta adresini ihlamurdergisi@hotmail.com adresimize göndermeniz yeterlidir.

UNUTMAYIN, dergimize abone olmakla Ihlamur Hatıra Ormanında adınıza bir IHLAMUR FİDANI almış olacaksınız.

Aboneliğini yenileyen okurlarımıza ve yeni abonelerimize 1. Uluslararası Şairler Buluşması (2008) anısına Bakanlığı tarafından özel olarak basılan BULUŞMA 2 Antolojisi ücretsiz olarak gönderilmektedir.

30 Eylül 2024′da Hz. Mevlâna’nın doğum günü anısına çıkacak olan 400 sayfa ve özel cilt kapaklı MEVLÂNA ÖZEL SAYISI da abonelerimize ücretsiz olarak gönderilecektir.

Yurtiçi için 25 TL, yurtdışı için 25 EURO yıllık abonelik ücretini aşağıdaki hesap numaralarına yatırabilirsiniz.

Banka Hesap Numaraları (Hakan SARI) :
Posta Çeki: 5444590 (Kampüs Şubesi-Konya)
Türkiye İş Bankası: 5307 287552 - TL (Sahabiye Şubesi-Kayseri) 5307 3210204 - EUR (Sahabiye Şubesi-Kayseri)

Yönetim Yeri: Bosna Hersek Mh. İlyas Sok. 1/15 Selçuklu/Konya
Web: : www.ihlamurdergisi.com
İletişim: ihlamurdergisi@hotmail.com
Tel: 0090-505-933-9133
Mektup: PK.5 Kampüs PTT Şubesi Selçuklu/Konya

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType