Kuyu Dergisi’nin 4. Sayısı Raflarda… | SanatLog

Kuyu Dergisi’nin 4. Sayısı Raflarda…

12 Mart 2024 Yazar: admin  
Kategori: Deneme, Dergi & Fanzin, Duyurular, Edebiyat, Eleştiri, Sanat, Siir

’nin 4. sayısı çıktı.

İki ayda bir çıkan Mart-Nisan sayısıyla kitapçılarda yerini aldı.

Daha önceki sayılarda olduğu gibi iyi bir kapak tasarımı ile bizi karşılayan dergi, içeriğiyle de okuyucusunu hayal kırıklığına uğratmıyor. Kuyu’nun 4. sayısında daha önce aşina olduğumuz isimlere yenileri de eklenmiş. Kübra Gamsız, Senem Gümüş, Serkan Akın, Gökhan Serter, Gülay Yolcu, Neriman Şahinyılmaz, Ömer Gülen, Funda Kızıltaş, Tevfik Hatipoğlu ve İrfan Çınar Kuyu’nun 4. sayısında karşımıza çıkan yeni isimler. Bu isimler derginin geçen sayılarından tanıdığımız Kenan Tuzcu, Muhammed Yaşar, Tuğba Yeşil, Serkan Akçora, Ruhsare Claude, Burak Yıldırım, Yasin Türkçiftçisi, Ceylan Öztürk, Danyal Nacarlı, Esma Bilben, Gökçe Fortacı, Ertuğrul Evyapar, Kerim Akbaş, Zafer Yalçınpınar, İrem Nas, Seyit Köse, Tuba İnal, Mustafa Özbilge, Ebubekir Duran, , Ayşenur Topal isimleriyle harmanlanınca okuyucuyu doyuran bir sayı ortaya çıkmış. Derginin bu sayısında yine şiirler, denemeler, öyküler, kitap eleştirileri ve sinema yazıları karşımıza çıkıyor. Tuba İnal’ın “Kadınlar Mezarlığı” isimli denemesi ile Ceylan Öztürk’ün “Crampe I” şiiri ilk başta dikkatimizi çekenlerden. Seyit Köse ise diğer sayılarda öyküleriyle okuyucusuna sunduğu lezzeti anlaşılan o ki bu kez birkaç sayıya bölmüş.

’nin sinema yazarlarından Ayşenur Topal “Avatar” filmiyle gözümüze ışık tutanların elinden ışığı almış, önümüze tutmuş. Benzer bir şeyi de Hakan Bilge yazmış bu sayıda. Oscar ödüllerini kazanan filmlerden örnek veren yazar Oscar’ı kazanamayanları da okuyucuya hatırlatmış. Ama sonunda şunu eklemiş “Bir oyuncu ya da yönetmenin Oscar kazanıp kazanmaması bir gösterge midir? Hadi canım şaka mı yapıyorsunuz?” Derginin bu sayısında iki kitap yazısı da dikkatimizi çekiyor. Senem Gümüş, Cengiz Dağcı’nın “Anneme Mektuplar” isimli kitabını değerlendirmiş. Serkan Akın ise Ivo Andriç’i Drina Köprüsü üzerinden bizlere tanıtmış.

’nin bu sayısında bir de röportaj karşımıza çıkıyor. Gebze’de yaşayan şair Kadir Kırcali ile röportaj yapılmış bu sayıda. Bulgar göçmeni olan şair bu röportajda bize Bulgaristan’da kendisinin ve çevresinin yaşadığı zorlukları, mücadeleleri anlatıyor. Tüm bu zorluklar içerisinde şiirden ve edebiyattan kopmayan şair Türkiye’ye geldiğinde de “Aldırma Gönlüm” isimli şiir kitabını yayımlıyor. Bu kitabı edinmek isteyenler de dergiyle irtibata geçebilir.

hakkında bilgi almak veya dergiye ulaşmak için şu iletişim adresleri kullanılabilir:

Mail: kuyudergisi@hotmail.com / kuyudergisi@gmail.com

Tel: 0506 599 08 86 / 0535 373 55 37

’nin bulunabileceği adresler :

İstanbul’da: Ağaç Kitapevi, İnkılab Kitapevi, Özgün Kitapevi, Mephisto Kitapevi (Taksim, Kadıköy), Maltepe Kitapevi, Zen Kitapevi (Üsküdar)

Ankara’da: Dost Kitapevi, İmge Kitapevi, Turhan Kitapevi, Kurtuba Kitapevi

İzmir’de: Orkun Kitapevi, Gökkuşağı Kitapevi, Kaynak Kitapevi

Bursa’da: Kozahan Kitapevi

Sakarya’da: İx’ir Kitapevi, Değişim Kitapevi

Kocaeli’de: Gezgin Kitapevi, TUDEM Kitapevi, Kelepir Kitapevi

Gaziantep’te: Mavi Kitap Kırtasiye, Yenbu Kitap Kırtasiye, Yağmur Kitap Kırtasiye, Cevizli Kitap Kırtasiye

Erzurum’da: EKEV (Erzurum -Eğitim Vakfı, Vehip Atalay Sarayı, Üniversite Kitapevi

Konya’da: Endülüs Kitap Kafe, Hüner Kitapevi

Sivas’ta: Emin Kitapevi, Volkan Kitapevi

Kayseri’de: Kıvılcım Kitapevi, Onur Kitapevi

Kütahya’da: Nazlı Cilt ve Kitapevi

Adana’da: Alfabe Kitapevi

Eskişehir’de: İnsancıl Kitapevi, Ada Müzik

Bolu’da: Bizbize Kitap Kafe, Ahiler Kırtasiye

Yakında: Batman’da, Hatay’da, Trabzon’da, Samsun’da, Bilecik’te, Manisa’da

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType