Osmanlı Hamam Kültürü UNICERA’da…

24 Şubat 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Yorum yapın

Türk hamam gelenekleri ve hamam malzemelerinden örneklerin sunulduğu ‘Adell Ab-ı Hayat Su Kültürü ve Hamam’ Sergisi 2-6 Mart tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan UNICERA, 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda gezilebilecek.

UNICERA, 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda TÜYAP ve ADELL Armatür işbirliği ile düzenlenecek ‘Adell Ab-ı Hayat Su Kültürü ve Hamam’ Sergisi’nde sedef kakmalı nalınlardan şifalı hamam taslarına, doğal sabunlardan ibriklere kadar banyo kültürümüzde yer alan birçok obje sergileniyor.

UNICERA Fuarı boyunca gezilebilecek ‘Adell Ab-ı Hayat Su Kültürü ve Hamam’ sergisinde, hamam kültürümüzü yansıtan el işlemesi bohçalar, havlular, bardaklar, peştamallar, hamam tarakları, hamam bahçesi, hamam kazanları, hamam nalınları, bornoz takımları, Osmanlıca yazılı sabunlar, sabun kutuları, Tombak ibrikler, maşrapalar, hamam tasları, şifa tasları, daldırmalar, işlemeli bezler yer alıyor.

Hamamların eskiden kadınların yaşamındaki en önemli ritüel olduğunu ve toplum gündelik yaşamındaki önemini vurgulayan sergiyi 2-6 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenen UNICERA, 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nı ziyaret ederek görebilirsiniz.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

2 Yorum on "Osmanlı Hamam Kültürü UNICERA’da…"

  1. Svg on Cts, 26th Şub 2024 5:07 pm 

    bu ara okuduğum en ilginç haber..

  2. wherearethevelvets on Cts, 26th Şub 2024 7:37 pm 

    Böyle bir “hamam” kültürümüz var ama yazın Esenyurt-Aksaray otobüsüne bindiniz mi hiç?
    Temizlik imandan gelir !!!!!!!

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType