Doğan Hızlan Lefkoşa’da Kitap Tanıtımına Katıldı

KKTC’ye Desteği

ve dünyasınınönemli isimlerinden gazeteci, yazar ve eleştirmen , Türkiye’den KKTC’ye yazılı eserleri ve kitapların ulaştırılmasında ortaya çıkan yasal engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek, yavru vatana desteği verdi. ’ın yeni kitabının tanıtımına katılan Hızlan, KKTC’de hayranlarıyla da biraraya geldi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen Fakültesi Bölüm Başkanı Oğuz Karakartal’ın Kıbrıs’ta ‘Türkiye Adamları ve Eserleri’ kitabının tanıtımı, Lefkoşa Merit Otel yapıldı. Kıbrıs’ta nın 1974 öncesinde de büyük eserler ortaya koyduğunu belirten Karakartal, 1873-1974 yılları arasındaki yazarların eserlerini biraraya getirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Karakartal ayrıca, yeni kitabının tanıtımına olanak sağlayan Merit Grubu’na teşekkür etti.

Tanıtım örenine Gösteri Dergisi Yazı İşleri Müdürü Hami Çağdaş ile katkılan , nın yavru vatana ulaştırılmasında karşılaşılan zorluklara dikkat çekti. Hızlan, uzun süredir bu sorunun yaşandığını ve bir eseri ya da kitabın adaya getirilmesinin önündeki engellerin Türk dünyasının bütünleşmesine imkan sağlamak için kaldırılması gerektiğini söyledi. Seçkin bir kalabalığın katıldığı törende ve Oğuz Karakartal, kitaplarını imzalayarak hayranlarıyla buluştu. Hızlan ayrıca, Merit Lefkoşa Genel Müdürü Mine Gürses’le birlikte otelin anı defterine de duygularını yazdı.

SanatLog Haber

sanatlog.com