Doğan Hızlan Lefkoşa’da Kitap Tanıtımına Katıldı

KKTC’ye Edebiyat Desteği

SANAT ve edebiyat dünyasınınönemli isimlerinden gazeteci, yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan, Türkiye’den KKTC’ye yazılı sanat eserleri ve kitapların ulaştırılmasında ortaya çıkan yasal engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek, yavru vatana edebiyat desteği verdi. Prof. Dr. Oğuz Karakartal’ın yeni kitabının tanıtımına katılan Hızlan, KKTC’de hayranlarıyla da biraraya geldi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Oğuz Karakartal’ın Kıbrıs’ta ‘Türkiye Kültür Adamları ve Eserleri’ kitabının tanıtımı, Lefkoşa Merit Otel yapıldı. Kıbrıs’ta Türk edebiyatının 1974 öncesinde de büyük eserler ortaya koyduğunu belirten Karakartal, 1873-1974 yılları arasındaki yazarların eserlerini biraraya getirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Karakartal ayrıca, yeni kitabının tanıtımına olanak sağlayan Merit Grubu’na teşekkür etti.

Tanıtım örenine Gösteri Dergisi Yazı İşleri Müdürü Hami Çağdaş ile katkılan Doğan Hızlan, Türk edebiyatının yavru vatana ulaştırılmasında karşılaşılan zorluklara dikkat çekti. Hızlan, uzun süredir bu sorunun yaşandığını ve bir edebiyat eseri ya da kitabın adaya getirilmesinin önündeki engellerin Türk edebiyat dünyasının bütünleşmesine imkan sağlamak için kaldırılması gerektiğini söyledi. Seçkin bir kalabalığın katıldığı törende Doğan Hızlan ve Oğuz Karakartal, kitaplarını imzalayarak hayranlarıyla buluştu. Hızlan ayrıca, Merit Lefkoşa Genel Müdürü Mine Gürses’le birlikte otelin anı defterine de duygularını yazdı.

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

2 Yorum on "Doğan Hızlan Lefkoşa’da Kitap Tanıtımına Katıldı"

  1. Talha on Pts, 3rd May 2023 4:55 pm 

    Karakartal, 1973-1974 yılları arasındaki yazarların eserlerini biraraya getirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Karakartal ayrıca, yeni kitabının tanıtımına olanak sağlayan Merit Grubu’na teşekkür etti.

    1873-1974 arası olacak… yazıda hata var.

    Ustalara saygı…

  2. persona on Pts, 3rd May 2023 5:33 pm 

    Düzeltilmiştir. İlginize teşekkürler…

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType