Reggaezine.net Tanıtım Partisi

11 Kasım 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Etkinlik Cetveli, Metinler, Müzik

İnternette yayın hayatına başlayan aylık kültür magazin dergisi Reggaezine.net, ilk sayısını 18 Kasım Perşembe günü Beyoğlu Haymatlos’ta düzenlenecek bir partiyle bayram hediyesi olarak severlere duyurmaya hazırlanıyor. Derginin oluşturulmasında, yazıları ve playlistleri ile içeriğe katkı sağlayan dj ve selectaların akışını yönlendireceği, parti aynı zamanda uzun zamandır dj kabininde bir araya gelemeyen isimleri biraraya getirmeyi amaçlıyor. Açık radyonun gurusu, “High Times” programının yapımcısı Ras MEMO, İstanbul sahnesinin en genç yüzü Selecta ALLOVY, internet üzerinden yayınladığı dub prodüksyonları ile tanınan Selekta FİRUZAGA, uzun süre Çanakkalede yayını yaptıktan sonra İstanbul’a yerleşen GENJAH, İngilterede topladığı plaklarla İstanbul dans pistlerine yeni yeni ısınmaya başlayan kız kardeş Lady KADIJAH, bir başka açık radyo programcısı “World Groove Radio” yapımcılarından DUBFIELD, aktivisti King SEROMAN, dub ve dubstep partilerinden tanıdığımız VADAVSELECTOR gece boyu acelesi olmayan bir yayını için setin başında olacak.

18 Kasım Perşembe saat 21:00 de kapılarını tanıtım partisi için açacak Haymotlosta giriş tüm severler için ücretsiz. Ayrıca gecede reggaezine.net sıfırıncı sayısı tüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.Kapıda 18 yaş sınırı uygulaması olduğunu hatırlatırız.

Adres: İstiklal Caddesi, Rumeli Han C Blok No:96 Kat:2 Beyoğlu – İstanbul

Reggaezine.net, sahnesine yazılı ve görsel içerik üreterek katkı sağlamayı amaçlıyor.

ve özellikle spesifik müzikler hakkında internette Türkçe içerik bulmak oldukça zor. Özellikle ve dub için internetten ulaşılabilecek kaynaklar genellikle İngilizce, Fransızca yada Patoa dillerinde. Bir internet dergisi olarak yayına başlayan reggaezine.net ulaşılması en kolay kaynak olan internet mecrasında, , ska, dub gibi türleri ve bu müzikleri dinleyen alt kültürler ekseninde içerik üreterek herkese açık, erişimi kolay bir kaynak oluşturmayı amaçlıyor.

Derginin içerik üreticileri çoğunlukla aktif yapmayı sürdüren djler ve selectalar. Aynı zamanda hepsi iyi birer takipçisi olan gönüllü yazar kadrosu ile yayın hayatına başlayan reggaezine.net;çeşitli etkinliklerdedeğişik formatlarda basılarak ücretsiz dağıtılacak.

Reggaezine kendini şu şekilde tanımlıyor;

Bizi bir araya getiren çok basit ve güzel bir üçleme; PEACE, LOVE, UNITY

Sen ve ben diye ayırmadan (I ‘N I), yapacak okadar şey varken ve bekleyecek zaman yokken, biz kendin yap (D.I.Y) diyerek atıldıysak, siz de peşisıra katıldıysanız ve dünyada barış varsa ozaman bizden mutlusu olmaz bu cihanda.

Senin (benim) için ne yapabiliriz?

Reggaezine.net  sana(bana) gölgesinde serinleyeceğimiz bir ağaç verir. Ağacın bilgisi köklerinden gelir. İşte reggaezine.net de aynı köklerden beslenir. Biyografiler, albüm tanıtımları, röportajlar , etkinlik haberleri, şarkı sözleri, kökler / üzerine, listeleri, selecta playlistleri, doğrular ve gerçekler, “BetonOrman” bizim şimdilik varlığına ihtiyaç duyduğumuz başlıklar.  Önerilere ve  desteğinize sonuna kadar açığız.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType