Aydan Gürsoy Resim Sergisi

12 Kasım 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

SÜRE: 18- 24 KASIM 2024

AÇILIŞ KOKTEYLİ: 18 KASIM, PERŞEMBE, SAAT: 15.00

YER: AYVALIK BELEDİYESİ GALERİSİ, HAL ÜSTÜ

Aydan GÜRSOY, İstanbul’da Sultan Selim Meslek Lisesi, Bölümünden, değerli eğitimcilerinden çok mükemmel bir temel eğitim alarak, başarı ile mezun oldu. 1980 yılından sonra, azimle, çok sevdiği ve yüreğini verdiği çalışmalarına devam etti. 2024- 08 yılları arasında Ankara’da Gür DALKIRAN Atölyesinde çalıştı. 2024’den bu yana Gülseren KAYALI ile Ayvalık’da, AYKÜSAD-Ayvalık Kültür Derneği Atölyesine devam ediyor.

1985 yılından itibaren; Van, Ankara, İzmir, Ayvalık, İstanbul ve Altınova’daki karma sergilerde resimleri sergilenen A. GÜRSOY, 2024 yılı Nisan ayında, İzmir’de “SESAN 1. Ulusal Yarışmalı Sergisi”ne katılarak sergilenme derecesi kazandı. “SESAN Karma Sergisi”nde resmi sergilendi ve “2010 SESAN” Kataloğunda yer aldı.

1994 yılında İstanbul’da, Hadımköy Orduevinde ilk kişisel sergisini açan A. GÜRSOY, 2. Kişisel Sergisini, 18 Kasım Perşembe günü saat 15.00’de, Ayvalık Belediyesi Galerisi, Hal üstünde açıyor. Eserleri çeşitli koleksiyonlarda bulunan ressam, yapmaya başladığı günden bugüne dek, “Pentür-boyaresim” eserlerinden yaklaşık 30 resmi 18- 24 Kasım tarihleri arasında sergiliyor.

Açık/koyu, küçük/büyük, uzak/yakın, net/flu; ışık/gölge, detaylı/detaysız; boşluk/doluluk, çizgi, leke, nokta; kontur-iç ve dış çizgisi; hareketli/durgun; fon-arka plan, espas-boşluk; eskiz; taslak; etüd-sadece bir bölgenin detaylı bir çalışması; desen-bitmiş çizgi ; biçim, hacim, modle-form verme-hacim yaratma; kantite-ağırlık ve değer-rengin değeri; balans-denge-ayar; ton-rengin çeşitleri; valör-bir rengin koyusundan açığına kadar olan dereceleri; uslup-stil-ressamın kişiliği; renk-sıcak-soğuk, ana-ara, opak-transparan-yarı transpran, kontras-zıt-tamamlayıcı renkler; pozitif-negatif, boş-dolu alan; kompozisyon, paralellik, dik açı, tek sayı kuralı; renk-derinlik-çizgi perspektifi, geometri, asimetri-simetri; gibi resim elemanlarını çok iyi kullanabilen A. GÜRSOY; çeşitli “Peysaj-Manzara” konulu, özellikle en son resimlerinde, daha aydınlık, “Ekspresif-Vurgulayıcı” ve bazen çok sadeleşen, dingin görünen, ama aynı zamanda içinde hareketli, çoşkulu , gizli bir enerjinin var olduğu resimlerini sergiliyor. A. Gürsoy; “Soyut-Abstre” resimlerinde ise, içinden geldiği gibi, özgür olmayı seven, için yüreği çarpan, öz olanı anlatıyor. “Somut ile Soyut”un aynı olduğunun bilincinde ve çağdaş olma yolunda, “Sürrealist-Gerçeküstü”, “Fantastik-Hayal Ürünü”, “Avangard-Öncü”, “Empresyonist-İzlenimci”, “Ekspresyonist-Dışavurumcu” özellikler gösteren karma, çok farklı, ileriye ve denemelere açık, ışıklı, renkli ve özgün çalışmalar…

İLETİŞİM: Aydan GÜRSOY: 0539 462 36 24

aydangurs@gmail.com www.sesan.org/aydangursoy

Mithat Paşa Mah. 15 Eylül cad. 10 sok. No: 3/13, Cunda-Ayvalık 10400

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType