Bob Marley Doğum Günü Partisi

1945 yılında doğan Bob Marley; sevgi, barış ve saygı kültürünün manifestosu olarak kabul edilen “Could You Be Loved”, “I Shot The Sherif”, “No Woman, No Cry”, “One Love” gibi akıllardan ve kalplerden asla silinmeyecek şarkılarını söylediğinde, Rastafari’nin müziği Reggae artık tüm dünyanın yaşam ve dans ritmine nüfuz etmişti. Öyle ki, bu önemli “ Tanrısı”nın doğum günü her yıl dünyanın dört bir yanında, kalbinde onun tarif ettiği sevgiyi taşıyan, şerifi vurup yardımcısını bağışlayan milyonlarca hayranı ve Rastafarian’lar tarafından coşku ile kutlanmaya devam ediliyor.

İyi ki doğdun Bob! Sözlerin ve yaktığın ateş kalplerimizi ısıtmaya devam ediyor…

İstanbul, 5 Şubat 2024 – Bob Marley’in 66. doğum günü hayranları tarafından Taksim Kemancı Bar’da, adına düzenlenen özel bir partiyle kutlanıyor. 5 Şubat Cumartesi akşamı saat 20:00′de başlayacak Bob Marley 66. doğum günü partisinde 8 farklı DJ, 8 saat boyunca unutulmaz şarkılarının yanı sıra onun kökler müziğiyle dans pistini ısıtacak. Açık alanda ise Marley’in hayatını ve müziğini konu alan belgesel gösterimleri yapılacak ve gece boyu sürpriz performanslar sunulacak. Şarkılarını akustik enstrümanlar ve çıplak sesle ateşin başında birlikte söyleyeceğiz, “One Love” ile birlikte dans edeceğiz.

Bob Marley Doğum Günü Partisi’ne ilk defa ev sahipliği yapacak olan Kemancı Bar, bahçe katında ve kapalı alanında partiye özel yapılan düzenlemeleri ve dekorları ile Reggae müzikten keyif almak isteyenler ve Bob Marley hayranları için bulunmaz bir atmosfer hazırlıyor. Bu gecenin akılda kalıcı videoları ve fotoğrafları daha sonra reggaezine.net dergisi tarafından internet sayfasında katılımcılarla paylaşılacak.

Gecenin DJ programı şu şekilde: King Seroman, Selecta Genjah, , Eric, Cocu, , Jo Jo Banton, Food Clothes and Shelter.

Etkinlik ismi: “Bob Marley Birthday Party”
Yer: Kemancı Bar
Tarih: 5 Şubat Cumartesi / 20:00 – 04:00
Giriş: 15 TL / Öğrenci 10 TL (+Bira)
Adres: Sıraselviler Cad. No:67/1 Taksim – İstanbul

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType