Mitko Dinev Heykel Sergisi

27 Mayıs 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Heykel Sanatı, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Mitko Dinev Heykel Sergisi 10 –30 Haziran 2024 tarihleri arasında Galeri Selvin’de gezilebilir…

Sofya Ulusal Sanat Akademisinde profesör olarak görev yapan Mitko Dinev, Uluslararası Sanat Derneği, Uluslararası Heykel Merkezi Washington–ABD üyesi ve Bulgar sanatçılar Birliğine üye. Sofya Sanat Yüksek Okulundan sonra Sanat Akdemisinde de master yapmıştır.

Anvers, Barcelona, Ravenna Chaco (Arjantin) Bianellerine katılan Dinev, İsviçre, ABD ve Bulgaristan’da kişisel sergiler açmıştır. 2024 ve 2024 yılında Pekin ve Fuzkou (Çin) de uluslararası sergi ve sempozyumlara davet edilmiş, Japonya Oroniko (Polonya), Heverswerde (Almanya) Dible Ben (Fransa), Quebec (Kanada), Höjer (Danimarka), Sornia (Kanada), Nilwanke (ABD), Franhken (AB), Alajenla (Kosteriko), Lulea (İsveç) sempozyum ve festivallerinde yer almıştır.

Paslanmaz çelikten keserek ve katlanarak üretilen silüetler ve formlar insan beynine hacimsel plastik formunun ortaya çıkarmıştır. Beynin olduğu yere renkli plastikler ilave ederek bilinçaltı durum ve psikolojik dengeleri yorumlamaktadır.

Dinev’in Burga Bulgaristan Uluslararası Heykel sempozyumu büyük ödülü, Ravenna İtalya’da Altın Madalya Ödülü, Anıtsal Heykelde Ulusal Ödül, Milwaukee ABD’de Uluslararası Kar yarışmasında 3.lük, Chaco, Arjantin’de 1.Uluslararası Heykel Bianelinde “Juan Alberto Garcia” ve “Reinaldo Martinez” Ödülleri, aynı zamanda Pekin 2024 Uluslararası sergi ve sempozyumda en iyi heykel sertifikası almıştır.

Türkiye’deki ilk kişisel sergisini açacak olan Mitko Dinev’in heykelleri 10–30 Haziran 2024 tarihleri arasında Galeri Selvin’de izleyicilerini bekliyor.

GALERİ SELVİN - Arnavutköy Dere Sok. No: 3 Arnavutköy, Beşiktaş, İstanbul

Tel: 212.263 74 81 - selvincg@gmail.com - www.galeriselvin.com

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!




Additional comments powered by BackType