Saint-Joseph’ten Kültürler Arası Yakınlaşma

31 Mayıs 2023 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

Kuruluşunun 130’uncu yıldönümünü kutlayan İzmir Özel Saint-Joseph Lisesi, her yıl önemli bir temayı ele alarak geleneksel olarak düzenlediği Sanat ve Kültür Festivali’nin dördüncüsünü gerçekleştirdi.

Plastik Sanatlar Öğretmeni Gülin Altuner’in hazırladığı festivalde UNESCO’nun 2023 için belirlediği “Kültürler Arası Yakınlaşma” teması işlendi. Fransız sanatçı Pierre Cornuel ve sanat eleştirmeni-yazar Prof. Kaya Özsezgin onur konuğu olarak katıldı. Cornuel ve Özsezgin, Türkiye’yle Fransa’nın kültür-sanat yaşamları üzerine söyleşi yaptı. Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleşen etkinlikte sanat dünyasının önemli isimleri, gençler ve İzmirli sanatseverler sanatın ortak ışığı altında biraraya getirildi.

Festivalde ilköğretim öğrencilerine yönelik yarışmada dereceye giren resimlerle, Saint-Joseph öğrencilerinin tablolarından oluşan bir dizi sergi yer aldı. Ayrıca Pierre Cornuel, Prof. Fahri Sümer, Prof. Bedri Karayağmurlar, Yrd.Doç. Umur Türker, Mahmut Durmuş ve Reyhan Abacıoğlu gibi çok değerli sanatçıların eserlerinin yer aldığı önemli bir sergi de sanatseverlere sunuldu.

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType