Algo-Ritmo Perküsyon Grubu İle Rhythm-Cover Party

Cover parçalardan oluşan müziklerle DJ eşliğinde coşarken Algo-Ritmo Perküsyon Grubu’nun enerjik repertuvarıyla canlı müzik keyfini kaçırmayın…

27 Mart 2024 Cumartesi gecesi müzik severlerin favori mekanı indigo ALT. kapılarını Algo-Ritmo Perküsyon Grubu ile ritim dolu bir atmosfere açıyor…

Gecede, Algo-Ritmo Perküsyon Grubu Brezilya ve Latin alt yapılı perküsyon show ile cover parçaları bir arada sunuyor…

Indigo ALT.

İstiklal Cad. Tomtom Mah. Acara Sok. Beyoğlu-İstanbul

Kapı Açılış: 21.30
Algo-Ritmo Perküsyon Grubu Performans: 23.00

Algo-Ritmo Perküsyon Grubu Hakkında

2002 yılında Ebru Ayarcı tarafından kurulan Algo-Ritmo Perküsyon Grubu; Afrika, Brezilya ve Türk ritimlerinden oluşan geniş repertuvarıyla izleyenleri dünya ritimleri ile buluşturuyor. Algo-Ritmo; orijinal ritim, kostüm ve showları ile Afrika atmosferini Türkiye’ye taşıyan ilk perküsyon grubudur. Aynı zamanda dünyaca ünlü caz davulcusu ve perküsyon ustası Okay Temiz ile de çalışmaktadır.

Ebru Ayarcı (Percussion Set)

Emre Bozkurt (Handsonic)

Esen Gökşen (Drums)

Esra Göral (Tambourim, cowbell, agogo)

Sinan Göral (Surdo, guiro, tamburin)

Yılmaz Bingöl (Rocar, maracas)

Tolga Çetin (Surdo, cabasa)

Akın Arısoy (Surdo)

Ömür Küçükler (Klarnet)

Erencan Ereren (Trompet)

Grup hakkında detaylı bilgiye www.algo-ritmo.com sitesinden ulaşılabilir.

İrtibat:

Ebru Ayarcı – 0533 770 99 67 – www.algo-ritmo.com – info@algo-ritmo.com

SanatLog Haber

sanatlog.com

Okay Temiz’den “Ritmin Günü” Konseri – 5 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’de

Okay Temiz, dünyaca tanınan büyük ritim ustalarını, 5 Şubat Cuma, saat 20:00’de, Salonunda, İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor.

OKAY TEMİZ’DEN 8. “RİTMİN GÜNÜ” İ

Karnataka College of Percussion Grubu featuring (vokal), (Piyano), (Talking Drum), (zurna), Burcu Karadağ (Ney) Çağdaş Oruç ( Sax ) (asma davul), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), , 80 kişilik “Okay Temiz Ritim Atölyesi” ve birçok usta müzisyen aynı sahnede…

2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen Okay Temiz’in doğum gününde gerçekleşen “Ritmin Günü” konseri, bu yıl sekizinci yılını dünyaca tanınmış ritim ustalarıyla kutluyor. 5 Şubat Cuma, saat 20:00’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla, Dap Yapı’nın sponsorluğunda, Salonu’nda yapılacak konserin biletleri Biletix’den satılmakta.

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Ritmin Günü” konseri, dünyanın usta ritimcilerini ve farklı müzik çevrelerini biraraya getirerek dünya ritimlerinin buluştuğu coşkulu bir müzik şöleni ve ritim festivaline dönüştürmekte.

Yurtdışında uzun yıllar yaşayarak sayısız ve albüme imza atan ve ardından 1998’de Türkiye’ye dönen uluslararası müzik yıldızlarımızın başında gelen vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz; Hindistan’dan Senegal’e, İngiltere’den Küba’ya ve de Türkiye’ye dünyaca ünlü virtüöz sanatçıların katılımıyla dünya ritimlerini İstanbul’da buluşturmaya devam ediyor. Farklı kültürlerin ve ritimlerin buluştuğu bu etkinlik ve workshoplar ile sanatın evrensel değerlerini müziğin birleştirici gücüyle buluşturarak bugüne kadar dünya çapında birçok önemli yıldızı ülkemizde konuk eden konserler çok renkli görüntülere ve performanslara sahne olmakta.

Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok değerli müzisyen ve grubu, ritme meraklı müzikseverleri buluşturan etkinlik, dünyada ritmin babaları olarak nitelendirilen çok değerli usta müzisyenleri İstanbullu müzikseverler ile buluşturdu.

Okay Temiz

8. “Ritmin Günü” konserinde Okay Temiz (Percussion), Hindistan’ın en önemli Perküsyon Grubu olan Karnataka College of Percussion ve benzersiz doğaçlama kadın vokal tekniğine sahip lideri, en önemli eğitmeni ve parlak bestecisi yer alıyor. Özellikle doğaçlama türünde, son derece karışık bir teknik sunuma sahip vokaliyle, geleneksel Konnakol adı verilen perküsyon vokal dilinde harikalar yaratan , aynı zamanda iki farklı şekilde, çok ender rastlanan bir üslup ile bestelerinde ritmik dönüşleri başarıyla gerçekleştiriyor. , dünyada hem yerel hem de uluslararası jazz gruplarıyla performanslar gerçekleştiren ilk Karnatik vokalistlerden olmasıyla dikkati çekmekte. Senegal’den Konuşan Davul ustası , İsveç’ten (Piano), ayrıca (Zurna), (Asma Davul), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), Algo-Ritmo Perküsyon Grubu ve 80 kişilik Okay Temiz Ritim Atölyesi öğrencisi sahne alacaklar.

Gecenin ilk bölümünde ayrıca konuk olarak Ebru Ayarcı liderliğindeki Afrika ritimleriyle izleyenleri coşturmak için sahne alıyor…

Farklı kültürler, farklı yaşamlar ortak bir dilde, ortak bir şölende, RİTİM’de buluşacak. Dünyanın her yerinden gelen müziğin ritimleri ile jazz tınılarının buluşması, ustaların ilginç sahne şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Dünyada ilk kez Okay Temiz’in önderliğinde İstanbul’da aynı sahnede yer alacak ritim üstadlarını izlemek ve kış mevsiminin getirdiği rehaveti atıp enerji toplamak isteyen İstanbul’ular için kaçırılmaz bir etkinlik fırsatı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla ve Dap Yapı’nın sponsorluğuyla 5 Şubat Cuma, saat 20.00’de CRR’de, Okay Temiz’in liderliğinde ritim şöleninde görüşmek üzere…..

Biletler Biletix’ten ve CRR’den temin edinilebilir. Biletix: 0216 – 556 9800

Mekanı: Salonu: 0212- 232 9830

Şule Uslutekin, SU +PR

0532-506 0193, 0212-240 2024

sule@suleuslutekin.com

Okay Temiz Ritim Atölyesi

www.okaytemiz.com,

www.ritimatolyesi.com

SanatLog Haber

SanatLog.com