12. Siemens Opera Yarışması İçin Geri Sayım Başladı!

Siemens’in 12 yıldır aralıksız bir şekilde düzenlediği, opera severlerin yakından takip ettiği Siemens Opera Yarışması’nın ön elemeleri 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Her yıl genç opera sanatçılarının kıyasıya rekabetine sahne olan ve dinleyiciler için bir müzik ziyafetine dönüşen yarışmayı kazananların açıklanacağı ödül töreni ve gala gecesi 22 Mayıs Cumartesi akşamı düzenlenecek.

Türkiye’de opera sanatının gelişmesine büyük katkıda bulunan ve bugüne kadar pek çok opera sanatçısının profesyonelliğe uzanan kariyerinde önemli bir mihenk taşı olan Siemens Opera Yarışması 12’nci yılında.

Ön elemeleri 19, 20 ve 21 Mayıs olmak üzere 3 gün boyunca sürecek olan yarışmanın heyecanla beklenen sonuçları, 22 Mayıs akşamı düzenlenecek olan galada açıklanacak.

12. Siemens Opera yarışmasının jürisinde Devlet Opera Balesi Başrejisörü Doç. Yekta Kara, Devlet Sanatçısı Mete Uğur, Dresden Operası Genel Sanat Yönetmeni Prof. Gerd Uecker, Karlsruhe Operası’ndan Achim Thorwald ve Erfurt Operası Genel Sanat Yönetmeni Guy Montavon yer alacak.

Yarışmanın birincisi Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca bursu; ikincisi Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık yaz bursu ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu; üçüncüsü ise 2024 euro para ödülü kazanacak.

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

2 Yorum on "12. Siemens Opera Yarışması İçin Geri Sayım Başladı!"

 1. Bedia Taştan on Sal, 18th May 2024 1:47 pm 

  Merhaba,
  Sitenizi sürekli takip ediyor,etkinliklerin facebook ve twitterdan duyurusunu yapıyorum.
  Bu yarışma halka açık değil mi?Gidip yarışmayı seyredemez miyiz?Etkinliklerin nerde,hangi tarihte olduğunu yayınlarsanız sevinirim.
  Teşekkür ederim…
  Bedia TAŞTAN

 2. Hakan Bilge on Sal, 18th May 2024 3:52 pm 

  Her yıl genç opera sanatçılarının kıyasıya rekabetine sahne olan ve dinleyiciler için bir müzik ziyafetine dönüşen yarışmanın ödül töreni 22 Mayıs Cumartesi akşamı Alman Konsolosluğu’nda düzenlenecek.

  Ödül Töreni ve Final Konseri Programı

  Kokteyl: 19.30 - 20.00
  Ödül Töreni ve Final Konseri: 20.00 - 21.30
  Kokteyl Prolonge: 21.30
  Tarih: 22 Mayıs 2024, Cumartesi
  Yer: Alman Başkonsolosluğu, İnönü Cad. No:16-18 Gümüşsuyu, Taksim
  LCV: Tuğçe Şimşek / Global Tanıtım
  0212 270 52 32

  (Konsolosluk binasına girişte uygulanan güvenlik önlemlerinden dolayı katılım için LCV verilmesini önemle rica ederiz)

  Not: Yoğunluktan dolayı haber eksik girilmiş. İlginize teşekkür ederiz.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType