2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

tarafından organize edilen “” başlıyor. ’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek olan festival; (kısa film, belgesel), Öykü, Şiir, Karikatür, ve Fotoğraf dallarında olmak üzere beş dalında gerçekleştirilecek.

7 Kasım 2024 – 15 Ocak 2024 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek olan festival 15 Ocak ve 15 Mart 2024 tarihleri arasında, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde yapılacak etkinliklerle devam edecek ve 31 Mart gecesi düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak. Festival mekânları ve etkinlik takvimi 1 Ocak 2024 tarihinde ilan edilecek.

Kendi alanlarında saygın onlarca ismin jüri üyesi olarak katıldığı 2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali maddi değeri olmayan ödüller verilecek. Festivalin amacı yarışmak değil, Yılmaz Güney’in sanat anlayışında vücut bulan, halktan yana sanat yapan amatör ya da profesyonel tüm sanatçıları ortak bir platformda buluşturmak ve üretime teşvik etmektir.

Yılmaz Güney Filmlerinin Yenilenmiş Kopyaları Yeniden Gösterimde

Yılmaz Güney Vakfı’nın çabalarıyla Yılmaz Güney’in başlıca 11 filmi dijital ortama aktarılarak yenileniyor. 2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali dâhilinde yenilenmiş filmlerin izleyicilerle buluşması amaçlanıyor. Geniş bir gösterim kampanyası ile Yılmaz Güney filmlerini yalnızca televizyondan izlemiş genç kuşağın ve yeniden izlemek isteyenlerin beyazperdede izlemesi sağlanacak. Elde edilecek gelir Yılmaz Güney Vakfı’na aktarılarak Yılmaz Güney sinemasının geleceğe taşınmasına katkı sağlanacak.

2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’ne başvuru koşulları ve başvuru formalarına www.yilmazguneyksf.org adresinden ulaşılabilir. Ayrıca her türlü bilgi için yilmazguneyksf@gmail.com adresine e-posta göndererek yardım almak mümkün. 

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!