2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Karikatür Sergisi Başladı

21 Mart 2012 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Karikatür, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

ödüllerine başvuran sanatçıların karikatürlerinden oluşturulan seçki 20-30 Mart tarihleri arasında Beyoğlu Mephisto Kitabevi’nde sergileniyor. 10-20 Mart tarihleri arasında sergilenen fotoğraf seçkisi sergisi yerini seçkisi sergisine bıraktı.

“Sinema” ve “Yılmaz Güney portreleri” olarak belirlenen iki konudaki üretimleri kabul eden karikatür dalına dünyanın pek çok yerinden katılım oldu. Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Tayland, İsrail, Moldova, KKTC, Hindistan, Sudan, Romanya, İran, Sırbistan, Ukrayna, Bulgaristan, Kolombiya, Hırvatistan, Endonezya, Arjantin, Polonya, Finlandiya, Mısır, Bosna-Hersek, Irak, Çin, Fransa, Rusya, Çek Cumhuriyeti, ABD, Belçika, İspanya, Afganistan, Yunanistan, Brezilya, Myanmar ve Makedonya’dan çizerlerin yolladığı eserlerden; Canol Kocagöz, Aşkın Ayrancıoğlu, Musa Gümüş, Kamil Yavuz, Elena Ospina ve Paolo Dalponte’den oluşan karikatür değerlendirme kurulunun belirlediği eserler sergileniyor.

Sergi ve festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye www.yilmazguneyksf.org adresinden ve 0212 250 4993 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!