Fatma Nur Bayraktar ve Öğrencileri’nden “Takılası Aşklar” Sergisi | SanatLog

Fatma Nur Bayraktar ve Öğrencileri’nden “Takılası Aşklar” Sergisi

Tasarımcı Fatma Nur Bayraktar; İlk İz Evi’ndeki son dönem öğrencilerinden 10 kişi ile birlikte, farklı bir sergiye imza atıyor…

Farklı kültürler, dinler ve etnik kökenlerden beslenen kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu renkli grup; hoşgörü anahtarını kullanarak, aşkın birbirinden değişik hallerini saf gümüş takılarında anlattılar.

Sermin Şekeroğlu, Şendil Coşansu, Elif Hande Gürsoy, Ünal Hayri, Erhan Yavuz, Anastasia Ünver, Esra Tavşan, Hale Elmacı, Kezban Gürol ve Işıl İpekçi ile birlikte oluşan 11 kişilik başarılı ekip; 2024’in Sevgililer Günü’ne kalıcı bir imza atmak istiyorlar.

Hazırlık aşamasında yaşadıkları çeşitli zorlukları, birlik olmanın gücü ile aşan bu grup; profesyonel takı tasarımcılarının yanı sıra, grafiker, avukat, bankacı, yönetici gibi farklı meslek ve disiplinlerden gelen kişilerden oluşuyor.

Adem ile Havva’dan, Doğunun Kavuşamayan Aşıkları’na, Şarkılardaki Aşklar’dan, Mitolojik Aşklara, Tasavvufi Aşk’tan, İlk Aşk’a kadar sevdayı birçok yönüyle işleyen koleksiyonlar; başta saf gümüş kili olmak üzere, el yapımı camlar, mine (emay), mozaikler, değerli ve yarı değerli taşlar ile hayat bulup takılası hale geldiler.

Açılış kokteyli 5 Şubat 2024 cumartesi günü saat 12:00’de Arkeopera Galerisi’nde yapılacak olan sergideki eserler, kendilerini anlatan dizelerle; bir hafta boyunca ziyaretçilerini bekliyor olacaklar.

İlk İz Evi / İSTANBUL
216 417 62 62

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType