Melis Danişmend, Albümü “Daha Az Renk”in İlk Konseri İle 8 Ocak’ta Salon’da!

Uzun yıllar üçnoktabir ile yapan ve grubun dağılmasının ardından solo albüm çalışmalarına başlayan , kasım ayında yayınladığı ’in ilk konserini 8 Ocak’ta Salon’da gerçekleştiriyor…

Akustik gitar ve piyanonun ağırlıkta olduğu albümde tüm söz ve müzikler Danişmend’e, düzenlemeler ise Deniz Ilgar, Tansu Kaner, Barış Ertunç (Malt, eski üçnoktabir), Sertaç Özgümüş (Multitap), Harun İyicil ve Erman Seven’e ait.

Hakan Kurşun’un sahibi olduğu Pb’de ve Deniz Ilgar Home Studio’da kaydedilen albüm We Play-Odeon tarafından yayınlandı. Albümün yapımcılığını Danişmend, direktörlüğünü ise Deniz Ilgar ve Tansu Kaner üstlendi. Miks Deniz Ilgar, mastering ise Seha “kedi” Akbaş tarafından yapıldı. Kapak fotoğrafını Evren Arasıl çekti.

’in ilk klibi Bin Doz Öfke ise Tan Tunçağ (Portecho) imzasını taşıyor. ’in üçnoktabir’le uzun yıllar sahne aldığı Mojo’da ve Kilyos’ta gerçekleşen çekimlerde Miray Kurtuluş yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı.

http://www.myspace.com/melisdanismend

http://twitter.com/melisdanismend

Tarih: 8 Ocak 2024 Cumartesi

Yer: İKSV Salon

Kapı Açılış: 21:00

Adres: Salon

Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul / Tel: (212) 334 07 00

Ücret: Öğrenci: 15 TL - Tam: 25 TL

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Tek Yorum on "Melis Danişmend, Albümü “Daha Az Renk”in İlk Konseri İle 8 Ocak’ta Salon’da!"

  1. wherearethevelvets on Cum, 17th Ara 2024 3:02 pm 

    Melis Danişmend takip ettiğim bir müzik yazarıydı. üçnoktabir’le maalesef pek dikkat çekici şeyler yapmadı, ya da ben öyle düşünüyorum. Kendine bir güvensizliği vardı sanki.

    Yeni albümünden bir tek “Bin Doz Öfke”yi biliyorum, diğer şarkıları dinlemedim. Ama sanırım ne yapmaya çalıştığını anladım ve bu çok güzel birşey.
    Kesinlikle popüler olamayacak. Kısa ama melodik şarkısı şu dönemde duyduğum en değişik şeydi. Türkiye’nin bu tür şeylere ihtiyacı var. Birilerinin çıkıp “siz aslında müzik yapmıyorsunuz, bunlar slogandan başka birşey değil” demesi gerekiyordu. Melis Danişmend bunu demiş işte. İnşallah diğer şarkıları da güzeldir ve inşallah birileri ne kadar kaliteli olduğunu farkeder. Ben farkettim.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType