III. Türk Filmleri Haftası Manastır’da Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Makedonya’da düzenlenecek olan III. Haftası’na sinemamızın Sultanı Türkan Şoray onur konuğu olarak katılıyor…

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden “Selvi Boylum Al Yazmalım” ile başlayacak hafta boyunca “”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “Bal” gibi ödüllü de yer alacak…

III. Türk Filmleri Haftası, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un aynı adlı eserinden uyarlanan ve sinemamızın unutulmazları arasında yer alan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmiyle Manastır’da başlıyor.

Makedonya’nın Üsküp ve Manastır şehirlerinde 23-27 Kasım 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan haftaya Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray onur konuğu olarak katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilen haftanın açılışı Manastır Milli Kültür Merkezi’nde sanatçı Türkan Şoray’ın katılacağı basın toplantısıyla gerçekleştirilecek. Türkan Şoray’ın hayatının anlatılacağı ve 24 Kasım 2024 tarihinde, saat 19:00’da düzenlenecek olan açılışın ardından ise sinemamızın klasikleri arasında yer alan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi gösterime girecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Makedonya’nın önemli seyahat acentalarından Generaltourist, Nehar Travel, Adriyatik Mavrovo ile THY, Stone Bridge Hotel, Ramstore, Milenyum Sinema Salonu ve Makedonya Kültür Merkezi’nin sponsor olduğu hafta boyunca, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Yüreğine Sor”, “Babam ve Oğlum”, “Pandora’nın Kutusu”, “Bal”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “Başka Dilde Aşk”, “Mevlana Aşkın Dansı” isimli filmler izleyicilerle buluşacak.

III. Türk Filmleri Haftası boyunca gösterime sunulacak filmlerin biletleri Üsküp’te Ramstore Premium Sinemaları ile Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nden, Manastır’da ise Milli Kültür Merkezi gişelerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

Hafta Süresince Hediye Çekilişleri Yapılacak

Yunus Emre Kültür Merkezi’nden alınan biletler numaralandırılmış olup, her film gösterimi sonunda katılımcılar arasında çekiliş düzenlenecek. Çekilişlerde dağıtılacak hediyeler arasında Antalya Adam Eve Hotel, Mavrovo Alpina Otel tatilleri, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde ücretsiz Türkçe kursları ile birçok ödül yer alıyor.

 

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!