INNOVDESIGN 2024 İç Mekan Tasarım Yarışması

14 Kasım 2024 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Sanat, Tasarım

ANFAŞ ve TMMOB İçmimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliği ile ikincisi düzenlenecek olan INNOVDESIGN 2024 İç mekan Yarışmasının son başvuru tarihi 04 Ocak 2024′dir.

Yarışmanın genel konusu olarak, Türkiye’nin içmimarları ve içmimarlık bölümünde okuyan öğrencileri tarafından, fuarın ana teması olan turizm tesislerinin mekânlarından herhangi bir bölümünün içmimari tasarımı düşünülmüştür.

Yarışmanın genel amacı, yarışmaya katılacak olan proje sahiplerini 18-21 Ocak 2024 tarihleri arasındaki ANFAŞ Hotel Equipment 2024 - 23. Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarının yurtiçinden ve yurtdışından yaklaşık 30.000 profesyonel ziyaretçisi ile bir araya getirmektir. Proje sahipleri, hem sektörde kendilerini tanıtmaları hem de projelerinin yatırımcılar tarafından beğenilerinin kazanılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda fuar boyunca yarışma sponsoru firmalar, fuarda bulunan diğer firmalar, turizm ziyaretçileri, ülkemizin içmimarları ve akademisyenlerinin bir araya getirilmesi amaçlanmıştır.

Yarışma Kategorileri ve Katılım Koşulları Profesyoneller için; T.C. ve K.K.T.C. Üniversitelerin içmimarlık lisans bölümünden mezun olmuş ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı üye olmak gerekmektedir.

Öğrenciler için; T.C. ve K.K.T.C. Üniversitelerin içmimarlık lisans öğrencisi olmak ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı öğrenci üye olmak gerekmektedir.

Proje Konusu

Profesyoneller için; Proje konusu olarak yarışmacı herhangi bir otelin LOBİ, RESTORAN ve BAR iç mekânlarından biri ile katılım gerçekleştirebilir.

Öğrenciler için; Proje konusu olarak yarışmacı herhangi bir otelin minimum 60 m2′lik banyosu dahil SUIT ODANIN tasarımı ile katılım gerçekleştirebilir.

Genel Teslim Şartları

Yarışmaya gönderilecek olan projeler daha önce uygulanmamış olmalıdır. Projeler 70×100 cm boyutlarında, gramajı yüksek kâğıda ya da mümkünse foto blok üzerine çıktı yöntemi ile gönderilmelidir. Projeler en fazla 5 pafta ile mimari çizim standartlarında gönderilmelidir. Mekan perspektiflerinin yanında gerekli olan plan, kesit, görünüşler ve detayları ile sunum hazırlanmalıdır. Sunum paftaları üzerinde en fazla 200 kelime ile yazılı anlatım bulunmalıdır. Paftaların ön yüzünde içmimarın kişisel bilgileri ve herhangi bir kurum adı bulunmamalıdır. Her bir sunum paftasının arkasında 5cm x 8cm kâğıtlara yarışmacılar tarafından belirlenmiş rumuz adlar yer almalıdır. Rumuz ad 5 harfi geçmemelidir. Projeler ayrıca CD içinde 300 dpi çözünürlükte teslim edilecektir. Fotoğraflı katılım formu eksiksiz doldurarak hem A4 e projeler ile hem de CD içinde göndermelidir. Birden fazla yarışmacı ekip halinde aynı proje içinde yer alabilir. Katılım formunda ekip kısmını eksiksiz doldurmaları yeterlidir. Yarışmacılar projelerini en geç 04 Ocak 2024 saat 17.00′ye kadar İçmimarlar Odası Antalya Şubesi adresine elden ya da kargo ile teslim etmelidir. Kargodan dolayı zarar gören projelerden Anfaş ya da İçmimarlar odası sorumlu değildir. Kargo ücretini yarışmacılar kendileri karşılayacaklardır.

Değerlendirme

Ön değerlendirmede ilk 10′a giren projeler sergi alanında sergilenecek ve jüri karşısına çıkacaklardır. Ön elemeyi geçen proje sahiplerine en geç 12 Ocak 2024 tarihine kadar bilgi verilecektir. Bu yarışmacıların 21 Ocak 2024 günü fuar alanında yarışmanın yapılacağı yerde ve saatte hazır olmaları istenecektir. 21 Ocak 2024 günü saat 14.00′den itibaren projeler fuar alanında sergilenecek ve aynı gün Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden gelen içmimar bölüm başkanları, akademisyenler ve tanınmış içmimarlardan oluşan jüri üyeleri dereceye girenleri belirleyecektir. Dereceye giren adaylar değerlendirme sonunda açıklanacaktır.

Yarışma Ödülleri

Profesyonel Kategori - Öğrenci Kategori Birinciye 8.000 TL Birinciye 4.000 TL İkinciye 4.000 TL İkinciye 2.000 TL Üçüncüye 2.000 TL Üçüncüye 1.000 TL

Takvim

Yarışma ilan tarihi: 19 Ekim 2024 Son başvuru tarihi: 04 Ocak 2024

Proje başvuru ve gönderim adresi: İçmimarlar Odası Antalya Şubesi Fener Mah. Bülent Ecevit Bulvarı Şef Apt. No: 236/5 07230 Muratpaşa / ANTALYA İletişim: Telefon: 0242 324 41 44 / Fax: 0242 324 31 41 E-Posta: antalya@icmimarlarodasi.org.tr

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType