Sanat Akmerkez’de 7 - Başka Dünyalar

22 Kasım 2023 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

Sanatının Üç Büyük Ustasıyla “Başka Dünyalar”a Kapılarını Açıyor…

ve toplum buluşması misyonu ile uzun yıllardır adından başarıyla söz ettiren Akmerkez, Türk resim sanatının 3 büyük ismi Halil Akdeniz, Adem Genç ve ’u “Başka Dünyalar” sergisinde bir araya getiriyor. Akmerkez ve Tunca Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen sergi, 30 Kasım 2023 – 7 Ocak 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Sanat Akmerkez’de 7 kapsamında gerçekleştirilen Başka Dünyalar sergisindeki eserler, sanatçıların farklı dönemlerinden örnekleri ağırlıyor. Sergi, “Başka Dünyalar” adıyla, sanatçıların kesişmelerinin değil ayrışmalarının altını çiziyor. Başka bir deyişle ortak noktalarının resim olması dışında, ortaya koydukları üretimleri, sanatsal yaklaşımları ve üslupları ile birbirinden ayrı, başka dünyalar ve paralel evrenler, bu sergide bir araya geliyor. Sergi, Türk resim sanatının üç değerli isminin yapıtlarını, aynı alana ve aynı kadrajın içine yerleştirerek farklılıkların altını çiziyor, öğrendiğimiz kalıpların dışında birbirlerine aykırı olanların bir araya gelebileceği olasılığını izleyiciye hatırlatıyor. Sessizce duvarları kaldırıyor. Belki bu sergi, çoğu zaman ifade edemediğimiz, “Duvarları sessizce kaldırmak mümkün müdür?” sorusuna şöyle bir yanıt veriyor; “Belki hayatta olmaz ama sanatta olur…”

Başka Dünyalar sergisindeki eserler, Sanat Akmerkez’de galerisindeki 3 ayrı salonda sergileniyor. Sanatın her dalına ait eserlerin toplumla buluşması için maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, her geçen gün ve her yeni proje ile bu desteğini artırarak devam ettiren Akmerkez, yeni sergisiyle yine sanatseverleri aynı çatı altına davet ediyor.

Sanat Akmerkez’de 7, 30 Kasım 2023 – 7 Ocak 2023 tarihleri arasında, “Başka Dünyalar” sergisine tüm sanatseverleri bekliyor.

Sanat Akmerkez’de - Adres: Nispetiye Cad. Akmerkez – Zemin Çarşı No: 206 – 207 Ulus, Etiler - Tel: 0212 282 01 70       

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!