Siyah Beyaz Dergisi 1 Yaşında!

5 Şubat 2024 Yazar:  
Kategori: Deneme, Dergi & Fanzin, Duyurular, Edebiyat, Eleştiri, Sanat, Siir

Sevgili okurlarımız, ilk günden itibaren sürekli artan desteğiniz ve ilginizle, birinci yılımızı doldurmanın gururunu yaşıyoruz.

Kendimizi her sayıda aşma çabamız ve ustalaşma sürecimiz -ki asla “artık usta olduk” diyeceğimizi sanmıyoruz, Tanrı dedirtmesin- bize 5. sayımızda sizlerle daha çeşitli konularda, dünyalarda ve pencerelerde buluşma şevkini aşıladı. Birbirini takip eden bütün sayılarda ortaya koymaya çalıştığımız “bir öncekinden de güzel” olma çabası, 5. sayımıza mahsus, her zamankinden daha yoğun oldu ve umarız iyi bir netice vermiştir.

5. sayımızda, müziğe -belki eskilerin “avâze-i elest” deyişindeki tanrısallık atfı gibi- verdiğimiz önemi pekiştirir biçimde, Türk müziğinin farklı renklerinden bir demet yaptık. Umarız ruhunuzu doyurmakta bir katkımız olur.

Yine bu sayımızda, birlikte yola çıkmakla iftihar ettiğimiz Hakan İlhan Kurt’a biraz daha özel bir yer ayırdık. Zaman zaman, bünyemizdeki şairler ve yazarlar için böyle jestler yapacağız.

İlk günden itibaren bizden desteğini esirgemeyen Grup Orhun üyeleri, özellikle Metehan Temizel hocamız, birinci yaşgünümüzü çok güzel bir hediyeyle kutladı. Kendisinin jesti ile, bizim sevincimiz ve iftiharımıza iştirak eden değerli abonelerimize, ilk 50 kişiye mahsus olmak kaydıyla, Grup Orhun “Çocuklar Ölmesin” albümünü hediye ediyoruz.

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!