Üçüncü Mevki Edebiyat Fanzini: 3. Sayı

2 Haziran 2024 Yazar:  
Kategori: Dergi & Fanzin, Edebiyat, Sanat

Şubat ayında ilk sayısı yayımlanan Üçüncü Mevki fanzininin 3. sayısı çıktı…

Bu sayıda Seyhan Kurt “İmkân” şiirleriyle okurlarının karşısında. Yeni sayının diğer şairleri; Ertuğrul Rast, Müge E. Kübra Yüzüncüyıl, Murat Çelik, Ahmet Testici, Ahmet Seven, Ayşegül Öztürk, Burcu Karakoç, Emre Gürkan Kanmaz ve Tuba Edip Aydın.

Bu sayının öykücüleri; Gökçe Özder ve Derviş D. birer öyküsüyle bizlerle. İmren Yelmiş’in August Strindberg’ten çevirdiği “Beyaz Dağ” öyküsü Üçüncü Mevki’nin ilklerinden. Serda Ç. bu sayıda da deneme-öyküsüyle aramızda. Fatih Dere, film yazılarına “Chung Hing sam lam” filmiyle devam ediyor. Emel Mirza, Oğuz Atay’ın Korkuyu Beklerken öyküsü hakkında, Gökçe Özder ise Barış Bıçakçı’nın Bizim Büyük Çaresizliğimiz kitabı hakkında yazdı. Gökçe Özder’in Gökdemir İhsan’la geçekleştirdiği dolu dolu söyleşiyi de Üçüncü Mevki’nin sayfaları arasında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Üçüncü Mevki’ye ulaşabileceğiniz yerler:İstanbul (Beyoğlu) Mephisto / İstanbul (Kadıköy) Mephisto / İstanbul (Fatih)  Ağaç Kitabevi / İstanbul (Cağaloğlu) Ana Kitabevi / Ankara (Kızılay)  İmge Kitabevi / Ankara (Kızılay)  Kurtuba Kitap Kafe / Ankara (Kızılay)  Tayfa Kitap Kafe / Konya - Çizgi Kitabevi / Konya - Hüner Kitabevi (Rampalı Çarşı en alt kat) / Eskişehir - Adımlar Kitabevi / İzmir - Yakın Kitabevi / Bursa - Seriyye Kitabevi

İletişim: ucuncumevki@gmail.com

Sosyal Medya: http://facebook.com/ucuncumevki ve http://twitter.com/#!/ucuncu_mevki

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!