Ulusal Resim Yarışması

30 Mart 2024 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat

RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Küçükçekmece Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği ulusal ölçekli, ressam ya da ressam adaylarının katılabileceği yarışması için başvuru tarihleri belli oldu.

Konusunun “Serbest” olarak belirlendiği yarışmaya ülke çapında katılım bekleniyor. Eser değerlendirmelerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin önemli isimlerinin yer aldığı bir jüri yapacak.

Aralarında galeri yöneticisi, koleksiyoner, sanatçı, sanat yazarı ve akademisyenlerin bulunduğu jüri; Esra Aslıçavuşoğlu, Fırat Arapoğlu, Erkan Doğanay, Mustafa Horasan, Hüsamettin Koçan, Mustafa Taviloğlu, Yeşim Turanlı gibi isimlerden oluşuyor.

Sanatı ve sanatçıyı destekleyen Küçükçekmece Belediyesi, dereceye girenleri para ödülü ile ödüllendirecek. Birinciye 10.000 TL ödenecek yarışmada, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye 5.000 TL ve üç sanatçıya da ayrı ayrı 3.000 TL ödül verilecek.

Yarışmaya katılım şartları belediyenin web sitesi olan www.kucukcekmece.bel.tr adresinden öğrenilebilir.  Başvurular 02 – 20 Nisan 2024 tarihleri arasında kabul edilecek.  Eserler,   toplanacak.

Toplanan eserler, yarışma sonrası sergilenecek ve sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ
CKSM (Cennet Kültür ve Sanat Merkezi)
Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Cad.
Küçükçekmece / İstanbul
Tel: 0212 411 08 05
www.cennetkultursanat.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!