Murat Tuncel - Güneşsiz Dünya

2 Haziran 2012 Yazar:  
Kategori: Edebiyat, Kitaplar

Edebiyatımızın modern gerçekçi kalemlerinden Murat Tuncel, Güneşsiz Dünya adlı bu yapıtındaki öyküleriyle bizi 80’li yılların o güneşsiz günlerine götürüyor. Bu öykülerde okur, 12 Eylül’ün karanlıklarına dalıp dalıp çıkarken, değil aydınların sıradan insanların bile hoş geldin işkenceleriyle nasıl tanıştıklarını, sürgünlerini, yaşama tutunabilmek için verdikleri yaşama tutunma mücadelelerini, içlerinde yaratılan korkularını da okuyacak. Bunları okurken de kendisine sık sık “Bunlar benim ülkemde mi yaşanmıştı?” diye de ironik bir soru soracak.

Bu öykülerde de kendine özgü yalın anlatımıyla, öykü karakterlerinin yaralı duygularının derinliklerine yavaş yavaş inen Tuncel, sınırsız kötülükleri anlatırken de gerçekle düş arasına düşürüyor okuyucuyu.

Daha önce Üçüncü Ölüm ve Maviydi Adalet Sarayı adlı romanlarıyla, Beyoğlu Çığlıkları adlı öykü kitaplarını yayınladığımız yazarın bu kitabının da zihinlerinizde iz bırakacağı inancındayız.  

ISBN: 978-605-5831-07-3

BARKOD: 9786055831073

ALTIN BİLEK YAYINLARI

FİYATI: 13,50 TL

SAYFA SAYISI: 156

TÜRK EDEBİYATI KİTAPLIĞI: 9

Yorumlar

Tek Yorum on "Murat Tuncel - Güneşsiz Dünya"

  1. Turgun Has on Çar, 11th Tem 2012 1:09 pm 

    Bu oykuleri okuyana kadar usumdaki bircok soruya yanit verememistim. Ama bu oykuleri okuyunca yanitlanmadik sorum kalmadi… Yalin bir anlatimla beni ayrintilarda gezindiren yazara tesekkur etmekten baska soyleyecek sozum olabilir mi diye kendime sordugumda; yazar kendine duseni yapmis, simdi sira okuyucuda diye bir yanit dolasti usumda…
    Bizim dogdugumuz o karanlik donemi aydinlatabilen Gunessiz Dunya`yi bence herkes okuyup kendine sorular sormali…

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!