Kerim Yetkin Resim Sergisi

19 Mart 2024 Yazan:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

Yorum yapın

 Kerim Yetkin Resim Sergisi tarihleri arasında Galatea Art’ta gezilebilir…

galatea׀art

Asmalımescit Mah.

Sofyalı Sok. No:12/3 Beyoğlu

Istanbul Tel: +90 212 245 80 38 212 245 33 20

GSM: +90 541 213 90 76

berna@galateaart.com

galateaartgallery@gmail.com

www.galateaart.com

Manouchehr Kouchak Pour - Çeşm-i Hüner

12 Mart 2024 Yazan:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

1 Yorum

İRANLI SANATÇI MANOUCHEHR KOUCHAK POUR Çeşm-i Hüner Resim Sergisi 13-30 Mart 2024 tarihleri arasında IC Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

İbrahim Çeçen Vakfı tarafından sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla kurulan IC Sanat Galerisi Mart ayını İranlı sanatçıya ayırdı.

Vakıf Müdürü Dr. Meral Dinçer “ ‘Dünyadan İzlenimler’ konseptiyle; uluslararası kuruluşlarla işbirliği içinde, değişik ülkelerden sanatçıların koleksiyonlarını sergileyerek, hem Ankara’nın kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamak; hem de farklı kültürlerden sanatçıların yapıtlarını yakından tanımak arzusuyla yola çıkan IC Sanat Galerisi, Mart ayında İranlı M. Kouchak Pour ağırlıyor” dedi.

IC Vakfı Sanat Galerisi Müdürü Dr. Meral Dinçer “1960 yılında İran’ın Gilan eyaleti Anzali kentinde doğan Manouchehr Kouchak Pour realist akımın resmin temeli olduğuna inanmaktadır. Klasik resmin bir matematiğe oturduğunu modern resim yapan ressamların öncelikle klasik resimde neler yapıldığını bilmesi gerektiğini düşünmektedir” dedi. Dr. Dinçer “Kouchak Pour renklerle oynayarak tuvallerde bambaşka düşler yaratmayı kendine mutluluk yolu görmektedir” diyerek ressamın halen çalışmalarına İstanbul’da devam ettiğini ifade etti.

Açılış Kokteyli: 13 Mart 2024 Salı, Saat: 18.00

Kızılırmak Sok. No: 31
Kızılay-Ankara
Tel: 417 82 64, 418 79 23
Fax: 417 82 96
e-mail: meral.dincer@icvakfi.org.tr
meraldincer@hotmail.com

Mücella Aşkan & Natali Aydar - ‘’KarmaKarışık’’

20 Şubat 2024 Yazan:  
Kategori: Resim, Sanat, Sergiler

Mücella Aşkan ve Natali Aydar’ın  ‘’Karma Karışık’’ adlı resim sergisi Hobi Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor…

25 Şubat’ta açılacak sergi, 11 Mart 2024’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Doğa, insan ve çiçek temalarına dayalı sergide sanatçıların 40 adet yağlıboya ve pastel çalışmaları yer almaktadır.

Hobi Sanat Merkezi - Mustafa Kaya Sokak No 2 Göztepe- Kadıköy - Tel: 216 565 3572 - www.hobisanatmerkezi.com 

Sessiz Kadınlar Korosu

26 Ocak 2024 Yazan:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sergiler

Apeiron Artplus galeri şubat ayında sizleri özgün stilleri olan başarılı genç sanatçılarla tanıştırmaya devam ediyor…

Yaşamını Milona’da sürdüren genç sanatçı Turan Toprak Kara‘nın az ile çok şeyi anlatan ve içinde pek çok hikâyeler barındıran kadın figürleri 4–29 Şubat tarihleri arasında Apeiron Artplus galeri’deki  ‘’Sessiz Kadınlar Korosu‘’ sergisi ile türk sanatseverlerle buluşuyor.

‘’Hani bazı kadınlar vardır, sessiz ve sakindirler. Onların neşeleri de, seksapelleri de oyuncu masumiyetleri de hep bu sessiz kimliğin altında gizlenmişlerdir. İnsanların çılgın kalabalıklar içinde yaldızlı görüntüleri ile fark edilmek için adeta savaş verdiği, özel hayatın her detayının sınırsızca ortaya saçıldığı, gizem diye bir şeyin kalmadığı bir dönemde Toprak Turan Kara’nın kadınları, tüm bu tantanadan uzak kendi saf dünyalarında dikkat çekmeden mutlu olmayı becerebilmiş nadir kadınlardır. Onlar ancak kendilerini keşfetmek için çaba gösteren kişilere açarlar yüreklerindeki gizemi. Yağmurdan sonra gelen taze toprak kokusu gibi içinizi ferahlatırlar. Modiglianin kadınları kadar zarif ve gizemli olmanın yanı sıra, duru görüntüleri ile de insana adeta huzur verirler.

 

Kabuklarını kaldırdığınızda ise müthiş sürprizlerle karşılaşırsınız. Görünenin ötesinde çıplaklığı masumiyetle birleştirebilmiş, içlerindeki çocuksu neşeyi kaybetmemiş bu kadınlar başınızı ummadığınız ölçüde döndürebilirler.

Toprak Turan Kara, resimlerinde yukarıda uzun uzun yazdığımız tüm bu ifadeleri son derece yalın çizgilerle kısa ve öz olarak anlatabilme başarısını gösterebilen bir sanatçıdır. Bu da onu özgün ve özel yapmaktadır.

Bugüne kadar sanatın merkezi İtalya’da açmış olduğu iki kişisel sergisindeki çalışmaları ile İtalyan basınının ilgi odağı olan ve eserleri şimdiden önemli koleksiyonlarda yer alan sanatçı Turan Toprak Kara Apeiron Artplus Galeri’deki bu üçüncü kişisel sergisi ile sizleri, denizkızları gibi kendi içten şarkılarını söylerek evreni güzelleştiren ‘’Sessiz Kadınlar Korosu’’ ile tanıştırıyor.  Gelin onları hep beraber izleyelim.

Selin Melek Aktan & Apeiron Artplus Galeri

4–29 Şubat 2024

Sergi Pazar ve Pazartesi günleri hariç hergün 12.00–18.30 saatleri arasında gezilebilir.

Apeiron Artplus Galeri - Ahmet Fetgari sok. No 64 kat1 Güneş apt.Nişantaşı/İstanbul - 212 2341058 – 544 6401936

Kırgız Sanatçılar Resim Sergisi

19 Kasım 2024 Yazan:  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

27 Kırgız ressamın karma sergisi, Kırgızistan Büyükelçiliği işbirliği ile IC Sanat Galerisi’nde sergileniyor…

Türkiye ve Kırgızistan arasındaki siyasi, ticari, ekonomik ve eğitim işbirliği dışında, kültürel ve sanatsal alanlardaki işbirliği de önemlidir. Hem Kırgızistan hem Türkiye ortak köklere dayanan zengin ve aynı zamanda özgün kültüre sahiptir.  

IC İbrahim Çeçen Vakfı Sanat Galerisi Müdürü Dr. Meral Dinçer “Bu sergide sunulan Kırgız ressamların çalışmaları, yüzyıllardır barış içinde birlikte yaşayanların izlerini ve Kırgızistan’ın rengarenk kültürünü yansıtıyor. Sanatçılar da resimlerinde farklı ekollerinin çeşitliliği içinde ustalık ve özgünlüklerini sergiliyorlar. IC Sanat Galerisi’nde Kırgızistan Büyükelçiliği işbirliği ile açacağımız bu sergi ile sanatseverler 27 Kırgız sanatçının farklı eserleriyle, Kırgızistan sanatını daha iyi tanıma fırsatı bulacaklar” dedi.

Açılış Kokteyli: 23 Kasım 2024 Çarşamba, Saat: 16.30
Sergi Süresi: 23 Kasım-23 Aralık 2024
Ziyaret Saatleri 10:00-18:00 (Pazar günleri hariç)
Kızılırmak Sokak No: 31 Kızılay-Ankara
Tel: (312) 417 82 64 Faks: (312) 417 82 96 

SanatLog Haber

sanatlog.com

Sonraki Sayfa »