20 Yaş Üstü 60 Koca Çocuk ve 5 Minik Solistleri, Birlikte Münir Ceyhan Şarkıları Seslendiriyor…

Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu, şef Çelik Kasapoğlu yönetiminde, 20 ve 21 Nisan tarihlerinde, İtalyan Kültür Merkezi’nde, İtalyan lisesi mezunları ile birlikte, İstanbul’un efsanevi okulu Maçka ilkokulu ve onun ünlü şair ve müzisyen olan müzik öğretmeni Münir Ceyhan’ı anmak ve şarkılarını gelecek kuşaklara aktarabilmek adına iki düzenleyecek. Konserlerde, Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu’na sahnede, yaşları 7 ila 10 arasında değişen 5 minik solist de eşlik edecek.

Türkiye’nin en ünlü işadamları, çıları ve politikacılarının mezunu olduğu, yeniden yapılandırılan Maçka İlkokulu için İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nde iki düzenleniyor. Ladies & Gentlemen İstanbul Koro’sunun, 7 ila 10 yaş arası ilköğretim öğrencisi solistleriyle birlikte sahne alacağı konserler, 20 – 21 Nisan 2024 tarihlerinde, İtalyan Kültür Merkezi salonunda, 19.30 saatlerinde gerçekleşecek. İtalyan Lisesi mezunları ile birlikte düzenlenen etkinlikte Maçka İlkokulu’nun efsane müzik öğretmeni Münir Ceyhan’ın eserleri dinleyicileri ilkokul yıllarına götürecek? Bunun yanı sıra, Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu kendi repertuarında bulunan Türk ve dünya müzikallerinden örnekler sunduğu konserini de sahneye koyacak.

Münir Ceyhan’ın çocuk şarkıları kocaman insanların ağzından dinlenecek…

Gecede, üç perdelik müzikal olan Fatih Sultan Mehmed’in Çocukluğu (1954), Yarasalar (1955), Gençliğe Şiirler (1963) dinleyicilere sunulacak. Bunun yanı sıra okullarda müzik eğitimi için hazırlanan Plak ile Müzik Eğitimi, Gece Yolcuğu ve Okullarda Müzik, Orda Bir Köy Var Uzakta gibi tanınan eserlerle yazar Münir Ceyhan anılacak ve çılar Münir Ceyhan Nostaljik Çocuk Korosu olarak sahne alacak. 20 – 21 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek bu özel konserde 20 yaş üzeri tam 60 korist ve 5 çocukla birlikte sahneye çıkıp 1967 senesi Maçka İlkokulu korosu plakları eşliğinde, Münir Ceyhan şarkılarını seslendirecek.

Tüm ilkokullarda okutulan müzik kitabının yazarı Maçka İlköğretim eski müzik öğretmeni Münir Ceyhan anısına düzenlenecek geceye Maçka İlköğretim Okulu mezunları, öğrencileri, öğretmenleri ve görevlileri de katılacaklar.

Davetiyeler İtalyan Kültür Merkezi’nden, gösteri günü 10 TL ile temin edilebiliyor.

Program:

Birinci Bölüm – Maçka ilköğretim Okulu Münir Ceyhan Çocuk Şarkıları ve Ladies & Gentlemen Solistleri Gösterisi

İkinci Bölüm – Ladies & Gentlemen İstanbul Repertuarı - Dünya Müzikallerinden Örnekler…

Ladies & Gentlemen İstanbul Kimdir?

Ladies & Gentlemen İstanbul, 2024 yılında Çelik Kasapoğlu tarafından kurulmuştur. Ladies & Gentlemen İstanbul, müzikal tiyatroyla ilgilenen profesyonel çıları ve de farklı meslek sahiplerini aynı çatı altında toplamıştır. Topluluğun repertuarında, ağırlıklı olarak Londra ve Broadway müzikallerinden parçalar, film müzikleri, caz ve popüler müzik türlerinden parçalar yer almaktadır. Topluluk üyeleri, gerek orkestra, gerekse piyano eşliği ile çok sesli koro, ensemble ve solo performanslar sergilemektedirler. Ladies & Gentlemen İstanbul, sanatseverler tarafından beğeniyle izlenen müzikal tiyatronun Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlamanın yanı sıra, topluluk olarak başarılı prodüksiyonlarda da yer almaktadır. Aynı zamanda topluluk, popüler müzik çılarının canlı performanslarına da eşlik etmektedir. Ladies & Gentlemen İstanbul, 50 kişilik kadrosu ile şu anda Türkiye’deki en büyük müzikal topluluğu kimliğini taşımaktadır. Topluluğun Müzik Direktörlüğü’nü, aynı zamanda topluluğun kurucusu olan Çelik Kasapoğlu yürütmektedir. Kasapoğlu, akademisyen, besteci ve aranjör kimliği ve koro şefliği görevi yanı sıra devlet tiyatroları için de, Suç Avcısı Sam Smith adlı müzikal bir çocuk oyununun müziklerini yapmıştır.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType