Gitarın Usta İsmi Murat Usanmaz Akbank Sanat’ta…

Katıldığı uluslararası birçok festival ve projede ülkemizi başarı ile temsil eden usta gitar çısı Murat Usanmaz, 31 Mart 2024, Perşembe günü Akbank ’ta sahne alıyor…

Flamenko, latin-caz ve yaşadığımız coğrafyanın melodik ve ritmik zenginliğini müziğine yansıtan besteleriyle otoritelerinin övgüsünü kazanan Murat Usanmaz, Akbank ’taki konserinde klasikleşmiş flamenko gitar eserlerinden oluşan renkli bir repertuar ile sanatseverlerle buluşacak.

Son zamanlarda Çin, İtalya, Cezayir, Almanya, Türkmenistan ve Finlandiya gibi ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle büyük ilgi toplayan Murat Usanmaz, kendi adını taşıyan “Murat Usanmaz Quintet” ve “3GitarİSTanbul” projeleri ile performanslarına devam ediyor.

Murat Usanmaz hakkında:

1976 yılında İstanbul’da doğan çı, 2024 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü’nden mezun oldu. 2024-2007 yıllarında l’Ecole Normale de Musique de Paris’te solist ve kompozitör Rafael Andia ile solistlik çalıştı. Almanya’da Manuel Barrueco, David Russell, Pavel Steidl, Yunanistan’da Costas Cotsiolis’in ustalık sınıflarına, İspanya’da Emilio Maya ve Miguel Angel Cortes’in flamenko gitar yaz okullarına katıldı. “J.Rodrigo - Aranjuez” , “A.Vivaldi - Re Majör”, “F.Carulli - La Majör” gitar konçertolarını farklı şef ve orkestralarla birçok kez seslendirdi ve “Astor PIAZZOLA - Gitar & Bandoneon Konçertosu” nun Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Ayrıca Cemal Reşit Rey’in gitar konçertosunu yorumlayan ilk Türk gitarist oldu.

ETKİNLİK DETAYI - TARİH SAAT MEKAN

GİTARIN USTA İSMİ MURAT USANMAZ AKBANK ’TA - 31 Mart 2024 - 20:00- AKBANK

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType