3. İTÜ Film Festivali ve Kısa Film Yarışması

İTÜ Kulübü, 3. İTÜ Film Festivali’ni ve 4. İTÜ ’nı sunar…

İTÜ Sinema Kulübü tarafından 2 senedir düzenlenen İTÜ Film Festivali, bu yıl tekrar kısa filmcileri ve sinemaseverleri bir araya getirmeye devam ediyor.

24 – 27 Nisan 2024 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenecek festival kapsamında, yarışma filmlerinin gösterimi, ülkemizden ve dünyadan kısa ve uzun metrajlı film gösterimleri, sinema üzerine söyleşi ve sunumlar, kısa film yapım süreci hakkında çalışmalar ve sinema merkezli birçok etkinlik sinemaseverlerin karşısında olacak.

4. İTÜ Kısa Film Yarışması

Festival kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “İTÜ Kısa Film Yarışması”, kısa filmcileri ve filmlerini İTÜ’de seyirci ile buluşmaya çağırıyor. Ön elemeyi geçen ilk 20 filmin festival gösterim programına dâhil edileceği ve dereceye giren filmlerin ödüllendirileceği 4. İTÜ Kısa Film Yarışması’na katılım için son başvuru tarihi 9 Nisan 2024.

Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları

1. Yarışmaya 2024 yılından itibaren çekilmiş katılabilir.

2. Yarışmaya kurmaca, deneysel ve animasyon türlerindeki filmler katılabilir.

3. Gönderilecek film en fazla 20 dakika olmalıdır.

4. Bir katılımcı birden fazla filmle yarışmaya katılabilir.

5. Yarışmaya daha önce farklı festivallere katılmış filmler katılabilir.

6. Katılımcı, filminin DVD formatındaki iki kopyasını ve farklı bir CD içerisinde filmle ilgili görüntüleri (setten fotoğraf ve filmden bir kare), başvuru formuyla birlikte 9 Nisan 2024 tarihine kadar belirtilen adrese göndermelidir.

7. Gönderilecek filmler kulüp arşivinde saklanacak ve yönetmenin izni dâhilinde farklı etkinliklerde gösterilebilecektir.

8. Festivalde İTÜ Sinema Kulübü tarafından belirlenmiş “Ön Jüri” değerlendirmesinden geçen filmler festivalde gösterilecek ve “Ana Jüri” tarafından seçilen filmler çeşitli kategorilerde ödüllendirilecektir.

9. Yarışmaya katılan her katılımcı, bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Festival hakkında detaylı bilgi ve kısa film yarışması için başvuru formu:

http://itufilmfestivali.blogspot.com/

Facebook sayfası:

http://www.facebook.com/pages/3-%C4%B0T%C3%9C-Film-Festivali/202713986495059

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!