Altın Portakal Ödüllü Mircan Kaya, İMO (İnşaat Mühendisleri Odası)’da Yaratıcılık-Sanat-Bilim Üstüne Konuşma Yapacak

11 Şubat 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanat Kuramı, Sanatsal Etkinlikler

Müzisyen kimliğinin yanı sıra yüksek mühendis olarak da çalışmalarını sürdüren , 12 Şubat Cumartesi günü İMO (İnşaat Mühendisleri Odası)’nda -Bilim-Yaratıcılık üstüne bir konferans verecek.

İlginç bir sunumla izleyicilerle buluşacak olan Mircan, bu söyleşiyle ve bilimi birleştirmek isteyen gençlere, profesyonellere ulaşmak istediğini belirtiyor.

Mircan kimdir?

Müzisyen, müzik prodüktörü, çı, inşaat mühendisi, deprem yüksek mühendisi olan (Mircan) seslendirdiği ilk albümü, alanında ilk olan Bizim Ninnilerden sonra Kül, Sala, Numinosum, Outim ve Elixir adlı albümleri piyasaya çıktı.

Mircan, orta okulu birincilikle bitirip Nişantaşı Kız Lisesi’nden sonra, önce Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğ bölümünü bitirmiş, daha sonra,Boğaziçi Üniversitesi’nde Deprem Mühendsiliği üzerine master yapmıştır. Müzik ve mühendislik çalışmalarını bir arada yürüten , önemli mühendislik projelerinde lider mühendis veya Proje Lideri olarak görev yapmıştır. Istanbul SCADA (Spervisory Control and Data Acquisition System / Uzaktan Kumandalı Veri Edinme, Değerlendirme Sistemi) kapsamında İstanbul İçme Suyu Şebekesinin Bilgisayar Destekli Matematik Modellemesi Projesi üzerinde Fransız bir kuruluş ile kilit mühendis olarak çalışmış, Öngerme ve ard-çekme teknolojilerinin Türkiye’de kullanımının yaygınlaştırılması amaçlı pek çok seminer düzenlemiş, araştırmalar yapmış, makaleler yazmış ve bu konuda yine fransızlarla çalışmış ve Fransa’da eğitim almıştır. Pek çok diğer projenin yanı sıra, Azerbaycan Samur Apsheron Projesi’nde proje müdürü olarak görev yapmış olan . Son yıllarda, alanında dünya lideri bir firma ile Türkiye’de ileri deprem koruma teknolojilerinin kullanılması için çalışmalar yapmakta, önemli pek çok projede anti-sismik cihazların kullanılması için hizmet vermektedir. Mircan (Kaya) 47.Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Kar Beyaz filmine yaptığı müziklerle ‘En İyi Müzik’ dalında Altın Portakal aldı.

Tarih: 12 Şubat 2024, Cumartesi
Saat: 14.00
Yer: İMO İstanbul Şubesi
Adres: İMO Mustafa Ürgüplü Eğitim Salonu Halaskargazi Cad. 9/1 Harbiye
Tel: 0212- 219 99 62 / 0212- 247 96 57
Ayrıntılı bilgi için: Ayşe Dural / 0532 566 71 24

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType