Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2024-2013 Tiyatro Sezonunu Açıyor

3 Kasım 2024 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Sahnedekiler, Sanat, Türk Tiyatrosu, Tiyatro

, yeni sezonuna Türk ve Dünya tiyatrosunun önemli oyunlarıyla merhaba diyor!

Ahmet Önel’in yazdığı, Genel yönetmeni Serkan Fırtına’nın yönettiği “Alacalı Şemsiye” adlı çocuk oyunu, bir tren istasyonunda satıcılık yapan dört küçük arkadaşın treni beklerken birbirine anlattığı öyküleri konu alıyor. içinde oyunların kurgulandığı ve çocukların psikolojik gelişimlerine uygun olarak hazırlanan , ABŞT Şükran Güngör Sahnesi’nde her çarşamba ve on beş günde bir cumartesi günleri saat 14.00’de perdelerini açacak. Yıl boyunca küçük izleyicileri, ailelerini ve öğretmenlerini ağırlayacak…

Yıl içinde diğer sahnelenecek olan çocuk oyunu ise, geçen sezon oynanan Yılmaz Onay’ın yazdığı, Serkan Fırtına’nın yönettiği, savaşlara karşı beraber yaşama kültürünün güzelliklerini sunan “Şarkılarımız Ölmesin” adlı oyun programda yer alıyor.

Bunun yanı sıra büyükler için ilk tur oyunu Fernando Arrabal’in savaş karşıtı önemli eserlerinden birisi olan “Cephede Piknik” adlı absürd komedi Serkan Fırtına ve Fatih Bulut’un uyarlaması ile, belirlenen aylık program çerçevesinde ABŞT Şükran Güngör Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

İkinci tur oyunu ise, Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından Refik Erduran’ın yazdığı Tiyatro Atölyesi eğitmeni Yönetmen Fatih Bulut’un yönettiği tiyatro atölyesi öğrencilerinin yer alacağı“ÖDÜL” adlı oyun sahnelenecek.

Geçen sezon büyük bir seyirci kitlesi tarafından ilgiyle izlenen “Hadi Öldürsen Canikom”adlı komedi bu yıl da belirli günlerde seyirci ile tekrar buluşacak.

Ayrıca ABŞT tiyatro atölyesi II. dönem öğrencilerinin yer alacağı sürpriz bir oyunun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Aydınlı tiyatro severler için bu yıl da önemli bir repertuar hazırladıklarını söyleyen Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına” Yeni bir tiyatro sezonu açılırken Aydın Belediyesi Şehir Tiyatroları olarak çok mutluyuz ve geleceğe umutla bakıyoruz. Sayın Belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun desteği ile sürdürdüğümüz bu yolculukta bu yıl da çok değerli yazarların oyunlarını repertuarımıza almaktan onur duyuyoruz.

Bir şehir tiyatrosu olarak, görevimizin sadece oyun sahnelemek olmadığının bilincinde olarak, kentimizdeki Çocuk Kültür Merkezleri’nde ve Şükran Güngör Sahnesinde çocuklara ve her yaştan yetişkine tiyatro ve drama dersleri vererek, tiyatroyu halkın geniş kesimleri ile tanıştırmayı sürdürüyoruz. Çocuk tiyatrosu birimimiz özellikle geçen yıl, sadece şehir merkezimizdeki okullara değil diğer ilçe ve beldelerden gelen öğrencilerede ulaştı. Bu alandaki çalışmalarımıza geleceğin seyircilerini yetiştirmenin sorumluluğuyla, titiz ve bilimsel yöntemlerle faaliyetlerimize devam ediyoruz. 

Tiyatronun halka bütünleşmesi anlamında elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Türk Tiyatrosunun önemli ekiplerini yıl boyunca sahnelerimizde ağırlamaya devam edeceğiz.

Tiyatro seyirci ile tamamlanan ve ancak onların varlığı ile devam edebilecek bir sanat olması itibariyle, seyircilerimizi her zaman olduğu gibi yanımızda görmek istiyoruz. Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu sizlerin, Aydınlıların tiyatrosudur… Hepinize iyi seyirler dileriz.

Davetiye temin ve irtibat için Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi tel: 214 38 14

Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu tel: 444 40 09/ 1527

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!