Melis Danişmend’den İkinci Klip “Her Şey Normal”e Geldi!

’in adlı ilk solo albümünün ikinci klibi Her Şey Normal adlı şarkıya çekildi. Klibin yönetmenliğini albümün kapak fotoğraflarını da çeken Evren Arasıl yaptı.

Kliple ilgili bilgiler:

Görüntü yönetmeni: Evren Arasıl

Yönet­men yardım­cısı: Mert Çandır

Mon­taj ve ed­it: Ser­dar Bor­can

Söz ve müzik: Melis Daniş­mend

Düzenleme: Barış Er­tunç, Ser­taç Özgümüş.

:

Akustik gitar ve piyanonun ağırlıkta olduğu, davulun ise hiç yer almadığı ’te tüm söz ve müzikler Danişmend’e, düzenlemeler ise Deniz Ilgar, Tansu Kaner, Barış Ertunç (Malt, üçnoktabir), Sertaç Özgümüş (Multitap), Harun İyicil ve Erman Seven’e ait.

Hakan Kurşun’un sahibi olduğu Pb’de ve Deniz Ilgar Home Studio’da kaydedilen albüm We Play-Odeon tarafından yayınlandı. Albümün yapımcılığını Danişmend, müzik direktörlüğünü ise Deniz Ilgar ve Tansu Kaner üstlendi. Miks Deniz Ilgar, mastering ise Seha “kedi” Akbaş tarafından yapıldı.

sanatlog.com

Gitarın Usta İsmi Murat Usanmaz Akbank Sanat’ta…

Katıldığı uluslararası birçok festival ve projede ülkemizi başarı ile temsil eden usta gitar sanatçısı Murat Usanmaz, 31 Mart 2024, Perşembe günü Akbank Sanat’ta sahne alıyor…

Flamenko, latin-caz ve yaşadığımız coğrafyanın melodik ve ritmik zenginliğini müziğine yansıtan besteleriyle müzik otoritelerinin övgüsünü kazanan Murat Usanmaz, Akbank Sanat’taki konserinde klasikleşmiş flamenko gitar eserlerinden oluşan renkli bir repertuar ile sanatseverlerle buluşacak.

Son zamanlarda Çin, İtalya, Cezayir, Almanya, Türkmenistan ve Finlandiya gibi ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle büyük ilgi toplayan Murat Usanmaz, kendi adını taşıyan “Murat Usanmaz Quintet” ve “3GitarİSTanbul” projeleri ile performanslarına devam ediyor.

Murat Usanmaz hakkında:

1976 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 2024 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü’nden mezun oldu. 2024-2007 yıllarında l’Ecole Normale de Musique de Paris’te solist ve kompozitör Rafael Andia ile solistlik çalıştı. Almanya’da Manuel Barrueco, David Russell, Pavel Steidl, Yunanistan’da Costas Cotsiolis’in ustalık sınıflarına, İspanya’da Emilio Maya ve Miguel Angel Cortes’in flamenko gitar yaz okullarına katıldı. “J.Rodrigo - Aranjuez” , “A.Vivaldi - Re Majör”, “F.Carulli - La Majör” gitar konçertolarını farklı şef ve orkestralarla birçok kez seslendirdi ve “Astor PIAZZOLA - Gitar & Bandoneon Konçertosu” nun Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Ayrıca Cemal Reşit Rey’in gitar konçertosunu yorumlayan ilk Türk gitarist oldu.

ETKİNLİK DETAYI - TARİH SAAT MEKAN

GİTARIN USTA İSMİ MURAT USANMAZ AKBANK SANAT’TA - 31 Mart 2024 - 20:00- AKBANK SANAT

sanatlog.com