Proje Geliştirme ve Yapımcılarla Buluşma Atölyesi

3 Ocak 2024 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sinema, Türk Sineması

Yorum yapın

bünyesinde yapılacak olan proje geliştirme atölyesi Türkiye’de bir ilke imza atıyor!

“Üç Maymun, İklimler, Bir Zamanlar Anadolu’da” gibi filmlerin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan’ın kurduğu Yapımlab 2024 kış dönemi çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor.

Proje Geliştirme ve Yapımcılarla Buluşma Atölyesi

Dizi film ya da filmi projelerinizi sektörün deneyimli yazarları ile geliştirerek önemli yapımcılarına sunma fırsatı yakalamak ister misiniz?

Hikayenizle bize başvurun. 4 hafta boyunca usta senaryo yazarlarının görüş ve eleştirileri doğrultusunda projenizi geliştirin. 5. hafta, sektörün büyük yapımcılarıyla projelerinizi buluşturun.

İşte 4 hafta boyunca projenizi sunacağınız, görüş ve eleştirilerini alacağınız, atölye ortamında beraber çalışacağınız isimler: Ayhan Sonyürek (Herşeye Rağmen, Canım Ailem, Hanımın Çiftliği, Kırık Kanatlar) Gaye Boralıoğlu (Bir Çocuk Sevdim, Kapalıçarşı, Bıçak Sırtı, Hırsız Polis), Gül Dirican (Bir Ömür Yetmez, Gönülçelen, Asi, Kırık Kanatlar) Levent Kazak (Heberler, O Şimdi Mahkum, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Neredesin Firuze) Neşe Şen (Kapalıçarşı, Bıçak Sırtı, Hırsız Polis, Bir İstanbul Masalı), Nilgün Öneş (Bu Kalp Seni Unutur Mu, Hatırla Sevgili, Ihlamurlar Altında, Yabancı Damat ), Önder Çakar (Takva, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Laleli’de Bir Azize, Gemide), Sertaç Ergin (Bizim Yenge, Çemberimde Gül Oya, Gönülçelen, Beyaz Gelincik).

5. hafta, projenizi değerlendirecek yapımcılar ise şöyle: Adam Film/Tarkan Karlıdağ, Avşar Yapım/Şükrü Avşar, Bando Film/Müge Turalı, Most Production/Mustafa Oğuz, Star Production/Kemal Can, Sis Yapım/Tomris Giritlioğlu, Yeni Sinemacılar/Sevil Demirci, Zeyno Film/Zeynep Özbatur.

Atölyeye katılmak için son başvuru tarihi: 18 Ocak Çarşamba 2024

Atölye başvuruları ön elemeye tabii tutulacaktır. Hazır bir projenizi sunabileceğiniz gibi yeni tasarlayacağınız bir hikayeyle de başvurabilirsiniz. Atölyemizde tür ve konu sınırlaması bulunmamaktadır. Atölyemize projesini yapımcılara ulaştırmak isteyen tüm amatörler ve profesyonel senaryo yazarları katılabilir.

Yalnızca dinleyici olmak katılmak istiyorsanız da bize başvurabilirsiniz. Tüm hikayeleri dinleme, eğitmenlerimize soru sorma ve projelere görüş bildirme şansını yakalayıp bir fikrin bir projeye dönüşme yolculuğuna tanıklık edebilirsiniz.

Proje takvimi

Son başvuru tarihi: 18 Ocak 2024

Proje Değerlendirme Atölyesi: 4 Şubat 2024 Cumartesi – 26 Şubat Pazar 2024

Son Değerlendirme Toplantısı: 3 Mart 2024

Yapımcılarla Buluşma: 4 Mart 2024

Katılım şartları:

Noter tasdikli hikaye başvuruları 2 A4 sayfasını geçmeyecektir. (Noter tasdikli olmayan ve 2 sayfadan uzun olan başvurular kabul edilmeyecektir.)

En geç son başvuru tarihi olan 18 Ocak 2024’ye kadar kaydınızı yaptırın. Katılımcı mı yoksa dinleyici olarak mı katılmak istediğinizi belirtin. Bu aşamanın ertesinde maksimum 2 sayfalık noter onaylı film hikayenizi perizan.ozlem@gmail.com adresine mail olarak atın.

Başvuruların tamamı YAPIMLAB bünyesinde saklanacak ve değerlendirilecektir. Katılımcıların bilgisi dışında hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.

Kayıt yaptırmayan katılımcıların projeleri kabul edilmez. Kayıt koşulları hakkında ayrıntılı bilgilere  0 533 315 59 85 no’lu telefon ve perizan.ozlem@gmail.com mail adresinden Özlem Tatlıcan aracılığıyla ulaşılabilir.

Projelerin yapımcılar tarafından satın alınması tamamen kendi takdirlerine bırakılmıştır. YAPIMLAB bu konuda herhangi bir garanti vermeyecektir.

Proje Geliştirme ve Yapımcılarla Buluşma Atölyesi  Cumartesi-Pazar günleri Sinema Meslek Birlikleri Merkezi Güç Birliği binasında yapılacaktır.

Adres: Ergenekon Cad. Ahmetbey Plaza .No. 10 Harbiye / Şişli / İstanbul

Yorumlar

Tek Yorum on "Proje Geliştirme ve Yapımcılarla Buluşma Atölyesi"

  1. Nermin on Per, 5th Oca 2024 6:51 am 

    Çok güzel bir haber.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!