Kerem Topuz’un “Film”i Gösterime Giriyor

Kerem Topuz’un “”i, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarısının ardından Türkiye’de vizyona çıkmaya hazırlanıyor…

Dağıtımcılığını Medyavizyon’un üstlendiği Film, 13 Nisan’da sinemalarda izleyicisiyle buluşacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında Atlanta Underground Film Festivali’nde “En İyi Yabancı Film” ödülüne layık görülen yapım Türkiye’nin ilk “underground” filmi olma özelliğine sahip.

Yapımcılığını TRT ekranında yayınlanan ‘Elde Var Hayat’ dizisinden tanıdığımız BSK Yapım’ın, senaristliğini ve yönetmenliğini Kerem Topuz’un üstlendiği “Film”; “gösteren ve anlatan” olmanın ötesinde “deneyimleten ve hissettiren” bir anlayışı benimseyerek ’ndaki “Yeni Gerçekçilik” akımına örnek gösterilebilecek iddialı bir yapım olarak izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde, Takva filmindeki Şeyhin kızı Hacer rolündeki performansıyla dikkat çeken oyuncu Öznur Kula ile genç oyuncular İlker Savaşkurt, Özgür Emre Yıldırım ve Cumali Karakaya var.

Seyircinin tahmin yürütmesine izin vermeden, aşırı ve uçtaki duyguları hissettirme yolunu seçen Topuz, filmdeki eylemlerin şiddete dayalı olduğunu, diyalogların ise küfür ve argodan beslenerek, agresif ve provakatif bir film yaptığını belirtiyor.

FİLM’e İLİŞKİN LİNKLER

Not: “Film” ile ilgili yorum, eleştiri, görseller, oyuncular, künye vs. gibi bilgilere filmin blog sayfasından ulaşabilirsiniz.

Film İnternet Sayfası 

http://www.filmfilmi.com

Film Blog Sayfası

http://filmthemovie.blogspot.com

Fragman

http://youtu.be/8VBoAfFy90s

Facebook

https://www.facebook.com/pages/Film-2011-by-Kerem-Topuz/121874324559970

Twitter

http://twitter.com/filmfilmi

IMDb

http://www.imdb.com/title/tt1863238/

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!