Ali Alışır - “Sanal Mekanlar” Fotograf Sergisi | SanatLog

Ali Alışır - “Sanal Mekanlar” Fotograf Sergisi

- “SANAL MEKANLAR” Fotograf Sergisi 28 Nisan Perşembe Günü Art ON the Gallery’de Açılıyor!

Geçtiğimiz ay Damien Hirst, Gary Hume, Paul Morrison, Terry Frost ve Sencer Vardarman’ın eserlerinin bir araya geldiği karma sergisi ile ilk kez kapılarını açan Art ON the Gallery, 28 Nisan - 28 Mayıs tarihleri arasında ’ın ‘Sanal Mekanlar’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

, 2024 yılında başladığı dijital çalışmaları ile günümüz çağdaş ına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. ’ın ‘Sanal Mekanlar’ projesi dünyanın önemli sayılabilecek tarihi mekanlarının fotoğraflarını kapsıyor.

Ortaçağ ve Rönesans’tan günümüze insanların yaşadığı,çalıştığı, sosyal ortamını paylaştığı, ticaret yaptığı yada ibadet ettiği mekanları günümüz anlayışıyla tekrar yorumluyor.

Bu yorumu günümüzün hızlı bilgi akışını ve iletişimini sağlayan ağ temsillleri ve ara yüzlerinin çalışma şekillerini düşünerek biçimlendiriyor. Alışır, bunu uygularken de elektronik devrelerin formundan yararlanıyor.

Alışır’ın çalışmalarında vurgulamak istediği, günümüzde ın bir algı oyununun parçası değil, bir bilgi bütünü oluşudur.

Diğer önemli yönü ise, günümüzde artık bir ‘yer’e gitmek ya da ‘biri’leriyle iletişim kurmak için alışagelmiş zaman ve mekan kavramlarının kullanılmıyor olmasıdır.

Art ON the Gallery
Şair Nedim Cd. No: 4 Akaretler 34307 Beşiktaş, İstanbul / TURKEY
P: +90 2122591543 +90 2122591546
F: +90 2122591556
www.art-on.co

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType