İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Kütüphane Bir Dünya

Kütüphaneler Fotoğraflarda Buluşuyor
“İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Bir Dünya”

Sergisi
30 Mart – 24 Nisan 2024

tarafından Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile ’İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Bir Dünya” konulu sergisi gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 47.si gerçekleştirilecek “ Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, 30 Mart – 24 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler (YMMO) Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Kütüphanelerin toplum tarafından tanınması, kentin zengin kültüründe önemli bir yeri olan kütüphanelerine dikkat çekmek ve bu konudaki farkındalığın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan sergide, İstanbul’da hizmet veren ve üniversite kütüphanelerinden okul kütüphanelerine kadar uzanan çeşitli türlerdeki yaklaşık otuz adet ve bilgi merkezinin güncel fotoğrafları yer alıyor. Sergiye katılacak ziyaretçiler, kentin kültürel zenginliğinin işlevsel bir parçasını teşkil eden kütüphaneleri keşfetme olanağı bulacaklar.

Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi olanakları kullanılarak, profesyonel çılar tarafından çekimleri gerçekleştirilen sergisinin daha sonra, 2024 yılı sonuna kadar İstanbul genelinde başta kütüphaneler olmak üzere, kültür merkezleri ve büyük alışveriş merkezlerinde de sergilenmesi planlanıyor.

Sergide, Osmanlı döneminde hizmet vermiş ve Topkapı Sarayı Müzesi’nde bulunan III. Ahmed Kütüphanesi’nden, çağdaş eğilimlerin izlerini taşıyan üniversite ve okul kütüphanelerine kadar uzanan çeşitlilikte fotoğrafları yer alıyor.

Sergi açılışı: 29 Mart 2024 Salı günü saat 19.00
Bilgi ve iletişim: Ümran Kandemir 0530 640 4770
bilgi@istanbulkutuphaneci.org

Sergi adresi :
İstanbul YMMO Sanat Galerisi - İstklal Cad. No:302 Beyoğlu Tel: (212) 251 60 90

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType