SanatLog yazılarına abone olunYazılar RSSSanatLogYorumlar RSS

CRR’de Saz’lı Söz’lü İstanbul!

Tanbur sanatçısı önderliğinde geçen yıl kurulan Sözsaz İstanbul topluluğu, 2 Kasım Çarşamba akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Salonu’nda İstanbullulara unutulmaz bir musiki ziyafeti sunacak. Gerek anlayışı gerekse üyelerinin sanata bakışı noktasında geçmişle günümüz arasında önemli bir köprü vazifesi gören topluluk repertuvarıyla geçmişin inceliğini ve sükûnetini günümüze taşıyor.

Hayatı sadeleştirmek için: Müzik!

Konserde Cumhuriyet döneminin sevilen eserleri yorumlanacak. Geleneksel icra tarzının dışına çıkmadan sakin, sade, gürültüsüz müzik yapma amacıyla bir araya gelen topluluk üyeleri Türkiye ve dünyanın çeşitli şehirlerinde konser verdi. Topluluğun kurucusu Hakan Talu, “Her şeyin çok hızlı yaşandığı günümüzde hayatı biraz yavaşlatmak, mümkün olduğunca sadeleştirmek ve sakinleştirmek şart. Bu sakinliği müzik yoluyla yakalamak isteyenlerin son zamanlarda seçebileceği alternatifler giderek artıyor. Sözsaz İstanbul da bunlardan biri.” diyor.

, Çiğdem Yarkın ve İlhan Yazıcı’nın solist olarak sahne alacağı gecede, sanatçılara; bendirde Fahrettin Yarkın, defte Ferruh Yarkın, tanburda Hakan Talu, udda Mete Aslan, kanunda Serkan Mesut Halili, kemençede Sercan Halili, viyolonselde Özgür Özgüler, piyanoda Şevket Aşıkuzun eşlik edecek.

25.00  - 20.00 - 15.00 - 10.00 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te!

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!