Rezan Özger’den “Ufkun Ötesi” Resim Sergisi | SanatLog

Rezan Özger’den “Ufkun Ötesi” Resim Sergisi

21 Mart 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

KONU : REZAN ÖZGER’in “Ufkun Ötesi” adlı Resim Sergisi

YER : Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi

TARIH : 21 Mart – 4 Nisan 2024

AÇILIŞ : 21 Mart 2024 Pazartesi, Saat: 18.00

Ressam Rezan Özger’ in 10. Kişisel Resim Sergisi “Ufkun Ötesi” 21 Mart–4 Nisan tarihleri arasında Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının duygu ve düşünceleriyle yoğunlaşarak birbirinden çarpıcı renkler bütünlüğünde ışık gölgeyi vurgulayarak ürettiği 25 eserinden oluşan, “Ufkun Ötesi” resim sergisi 21 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Rezan Özger’in sanatına ve son sergisine dair kaleme aldıkları:

Ben resim yaparken, yani önümde tuvalim, paletimde renklerim ve elimde fırçalarım varken, çizgilerin ve renklerin dünyasında kaybolurum. Benim için bildiğimiz zaman durur, bildiğimiz dünya yitip gider. Ben resmimin içine, renklerimin arasına karışırım, orada yeniden varolurum. İşte o zaman gerçekten yaşarım. Yüreğimdeki coşku dökülür tuvalime renk renk, ışık ışık. Yaşamı, sevgiyi ve doğayı renklerimle harmanlarken bu muhteşem, bu gizemli evrenin ve bu güzel dünyanın bir parçası olduğumu duyumsar, sevinçli bir heyecana bulanırım. “Yaşamak ne güzel şey be kardeşim…” dizeleri gelir aklıma. Özenir, yaşama dair öyküler de yazarım zaman zaman. Ben yaşamayı ciddiye alırım. Öylesine ki, yaşama dair her şeyi öğrenmek için deli bir merak beslerim içimde, hiç solmayan. Yani ben yaşamaya dair yüreğimdeki renkleri, biçimleri tuvalime dökmek için resimler yaparım… Yaşadım diyebilmek için.

Bu sergimde fırçam bu kez ufkun ötesinde, bir parçası olduğumuz evrende dolaşıyor. Yakın evren diyelim; ışıklarına, oluştukları maddelere bilgi olarak ulaşabildiğimiz ya da ulaşabildiğimizi sandığımız yaşadığımız dünyaya görece yakın evrenden görüntülerde. Fırçamın izlerinde oluşan gök cisimlerinin gerçek olduğunu var saysak bile görünümleri ve ışıkları kim bilir kaç bin ışık yılı öncesinden geliyor. Belki benim resmimde yaşamaya başlamadan ya da onları ilk kez görünür kılan objektiflere yakalanmadan binlerce ışık yılı öncesinde, ya bir süper novaya dönüşmüşler ya da kara delik olarak çok farklı biçimde yok olmuşlardı. Evrenin bir parçası olarak ben bu evreni insanlar için görünür kılmak istiyorum.“Ufkun Ötesi” bu anlamdaki çalışmalarımın ilki olacak diyebilirim.

www.rezanozger.com

LEVENT TENİS KULÜBÜ SANAT GALERİSİ

Akasyalı Sokak No:3 4.Levent – İstanbul

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType