İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Kütüphane Bir Dünya

Kütüphaneler Fotoğraflarda Buluşuyor
“İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Bir Dünya”


30 Mart – 24 Nisan 2024

İstanbul Şubesi tarafından Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile ’İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Kütüphane Bir Dünya” konulu sergisi gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 47.si gerçekleştirilecek kapsamında düzenlenen sergi, 30 Mart – 24 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler (YMMO) Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Kütüphanelerin toplum tarafından tanınması, kentin zengin kültüründe önemli bir yeri olan kütüphanelerine dikkat çekmek ve bu konudaki farkındalığın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan sergide, İstanbul’da hizmet veren ve üniversite kütüphanelerinden okul kütüphanelerine kadar uzanan çeşitli türlerdeki yaklaşık otuz adet kütüphane ve bilgi merkezinin güncel fotoğrafları yer alıyor. Sergiye katılacak ziyaretçiler, kentin kültürel zenginliğinin işlevsel bir parçasını teşkil eden kütüphaneleri keşfetme olanağı bulacaklar.

Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi olanakları kullanılarak, profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekimleri gerçekleştirilen fotoğraf sergisinin daha sonra, 2024 yılı sonuna kadar İstanbul genelinde başta kütüphaneler olmak üzere, kültür merkezleri ve büyük alışveriş merkezlerinde de sergilenmesi planlanıyor.

Sergide, Osmanlı döneminde hizmet vermiş ve Topkapı Sarayı Müzesi’nde bulunan III. Ahmed Kütüphanesi’nden, çağdaş eğilimlerin izlerini taşıyan üniversite ve okul kütüphanelerine kadar uzanan çeşitlilikte kütüphane fotoğrafları yer alıyor.

Sergi açılışı: 29 Mart 2024 Salı günü saat 19.00
Bilgi ve iletişim: Ümran Kandemir 0530 640 4770
bilgi@istanbulkutuphaneci.org

Sergi adresi :
İstanbul YMMO Galerisi - İstklal Cad. No:302 Beyoğlu Tel: (212) 251 60 90

sanatlog.com

Yorumlar

Tek Yorum on "İstanbul Kütüphanelerini Keşfedin: Her Kütüphane Bir Dünya"

  1. Korhan Alkan on Pts, 1st Eki 2024 2:07 pm 

    Merhaba,

    Afişteki kutuphane nerdedir acaba ?

    Saygılar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!