Joseph Conrad - Dönüş

27 Nisan 2024 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Edebiyat, Kitabiyat, Kitaplar, Romanlar, Sanat

İçsel ve psikolojik bir drama olan Dönüş, insanlar arası ilişkileri, çatışma atmosferlerini ve zihinden geçen düşünceleri anlatmakta dünyanın en usta kalemlerinden biri olan ’ın anlatım derinliği ve gerçekçi kurgulanmış, yerinde ve düşündürücü çatışma sahneleriyle, insanlığın birbirine duyduğu hürmet, samimiyet ve güvenin altında yatan pek çok soruyu gündeme getiriyor.

Zengin ve politik olarak da güçlü bir iş adamı olan Alvan Hervey, bir gün iş seyahatinden evine döndüğünde, eşinin, kendisini terk ettiğini bildiren bir mektup bulur boş evde. Yaşadığı derin iç bunalımı ve büyük çöküş, kısa bir zaman sonra eve geri gelen Bayan Hervey’in pişmanlığını belirtmesine rağmen, büyük bir çatışmaya dönüşür.

Esasta sevgiye, sevilmeye hasret olan Bayan Hervey, bir oyun mu oynamıştır, yoksa gerçekten de terk etme amacıyla evden ayrılmış ama cesaret edemeyerek geri mi dönmüştür?

Çevremizde, sevgisine sahip olduğumuz insanlara acaba ne kadar sevgi gösteriyoruz, onları ne kadar anlıyoruz? Bu büyük eserinde Conrad, bize kendi dünyamızı da sorgulayabileceğimiz önemli sorular hediye ediyor.

Gerçekler, gözyaşlarının arkasına saklı kalan buğulu gözlerde yıkıcı birer acıya dönüşür. Peki, bir gerçek sizi ne kadar incitebilir? Yanıtı mı? Hervey’in zihninde…

Dönüş - Joseph Conrad

Çev. Gizem Genç

 

Kitaplığı

112 sayfa - Fiyatı: 9 TL

Dağıtım Tarihi: 04 Mayıs 2024

Yorumlar

Tek Yorum on "Joseph Conrad - Dönüş"

  1. serdar demirtaş on Pts, 30th Nis 2024 12:15 pm 

    esere konu olan durumun bir benzerini şu anda bir koca olarak bire bir yaşamaktayım.
    ve ben bunu, aynı kadın ile sayı olarak ellinin üzerinde yaşadım, her seferinde tamam artık düzeldi diye umutla direndim, ancak değişmedi.
    psikolojik bir bozukluk olduğunu düşündüğüm ve vicdani nedenlerle bitiremediğim bu ilişkinin, yazarın gözündeki karşılığını öğrenebilmek için, sabırsızlıkla 4 mayısı bekleyeceğim.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!