“Muhteşem Yüzyıl” Adlı Televizyon Dizisinin Etkisi Kitap Satışlarına Yansıdı

Dizi Etkisi, Sattırıyor!

Son günlerin çok ses getiren Muhteşem Yüzyıl dizisinin etkisi, hepsiburada.com’da kendini gösteriyor.

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi Hepsiburada.com Reklam ve Pazarlama departmanından alınan bilgiye göre, Türk halkının tarihine duyduğu ilgi satışlarını da etkiledi.

Ocak ayının ilk 10 gününde yapılan Kanuni ve Hürrem kitaplarının satış rakamı, Kasım-Aralık ayı boyunca yapılan satışın 3 katına ulaştığını belirten yetkililer; özellikle Okay Tiryakioğlu’nun KANUNİ ve Demet Altınyeleklioğlu’na ait MOSKOF CARİYE HÜRREM kitaplarının ciddi artış gösterdiğini eklediler.

Hepsiburada.com

Kurulduğu 1998 yılından beri online alışveriş sektörünün lideri olan hepsiburada.com, 6.000 m2’lik modern tesislerinde çalışan 250’ye yakın profesyonelle, 3 milyon kayıtlı üyeye hizmet veriyor. Aylık 12 milyon toplam ve 6 milyon tekil ziyaretçi sayısına sahip online alışveriş merkezinde bilgisayardan ev elektroniğine, tekstilden mobilyaya; toplam 36 kategoride 350.000 farklı ürün satışa sunuluyor. Hepsiburada.com, Deloitte ve Türkiye Bilişim Derneği gibi saygın kuruluşlarca elektronik ticaret sektörüne ilişkin verilen; “son 5 yılın en hızlı büyüyen şirketi”, “en iyi online mağaza” gibi alanlarda çok sayıda ödülün de sahibi.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

3 Yorum on "“Muhteşem Yüzyıl” Adlı Televizyon Dizisinin Etkisi Kitap Satışlarına Yansıdı"

 1. Dilara on Sal, 18th Oca 2011 3:55 pm 

  normal karşılamak lazım. pop kültür, kapitalizm, kitap-gazete, internet, magazin, tv’ler, basın filan toptan düşünüldüğünde birbirini etkileyen kavram ve olgular. okuma alışkanlığını artırıyorsa bu gelişmeler daha da iyi. seçme bilinci olanlar zaten hangi kitabı okuyacaklarını biliyorlar.

 2. Taner Ciğer on Çar, 16th Şub 2011 10:26 pm 

  Doğru bilgiye ulaşılabildiği sürece güzel bir gelişme.

  Sevgiler..

 3. Ozgur on Cts, 19th Şub 2011 5:19 am 

  Herkes bu diziden bahsediyor. Kabul etmek gerekir ki kötü bir televizyon dizisi. Tarih merakını kamçıladığını sanmıyorum.(ciddi anlamda) Çünkü biz balık hafızalı bir ülkeyiz. Hürrem Sultan’ı araştırarak tarihe ilgi gösterilemez ayrıca.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType