Kadınlar Aşkı Anlattı: Ve Tanrı Aşkı Yarattı

“Tarih ından ölenler ile dolu” diyen 23 kadın, ı anlatan bir hazırladılar…

Edebiyat ve Yazı Atölyesi etrafında toplanan profesyonel edebiyatçılar ile amatör ruhla ilk kez yazan kadınlar “Ya olmasaydı nasıl olurduk?” söylemini de açmaya çalıştılar.

Özgün hikâyelerini kaleme alan kadınlar ortak kitaplarına ‘Ve Tanrı ı Yarattı’ ismini verdiler.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Atölye Yönetmeni Dürsaliye Şahan; “Yazı atölyesinde bu kez ı ele alan denemeler yapalım istedik. Bize öğretilen basma kalıp aşktan biraz kaçınarak yazalım istedik. Ne kadar başardık tartışılır. Tek bir kitapla ın her yönünü anlatmak mümkün değil elbette. Ancak şunu söyleyebiliriz; konu olunca ilk söz de kadına düşüyor.” dedi.

Dürsaliye Şahan’ın editi ile Layla Yayımlarından çıkan kitapta öyküsü bulunan yazarlar şöyle: Alev Öksüz Sağaltıcı, Ayda Bercis Kırbeci, Ayten Storry, Bircan Ünver, Dürsaliye Şahan, Esra Ünal, Fatma Çetin Kabadayı, Gülnaz Kavvas, Hatice Elveren Peköz, İkbal Kaynar, İlknur Bektaş, Leyla Fidanay, Necla Karataş, Nevra Çağlayan, Nurhan Sağlar, Oya Tekin, Sevim Bergin Salmanoğlu, Sevim Yunus Habip, Sibel Unur Özdemir, Süha Kıyak, Süreyya Köle, Şahnaz Yılmaz, Zeynep Alanç.

Kitaptan edinmek için:
www.yaziatolyesi.org
yazi.atolyesi@hotmail.com

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType