“Sadece Görünür Olmasını İstedim - Domestik Haller”

1 Ocak 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

Hatice Karadağ’ın “Sadece Görünür Olmasını İstedim” adlı sergisi KENTİSTANBUL’da, 8 Ocak – 22 Ocak 2024 tarihleri arasında sergilenecek…

Hatice Karadağ “Sadece Görünür Olmasını İstedim” adlı sergisiyle; kadınlar, kamusal alanda çalışsın ya da çalışmasın evlerinde de çalışırlar. Patriarka ve ; ev işinin ne yazık ki “ işi” olarak görülmesini sağlar. Ev emeği, toplumun ayakta kalmasını sağlarken nasıl olur da değersizdir’i sorguluyor. Hatice Karadağ; “Bir olarak ben bu soruyu, kadına atfedilen işleri biraz farklı yaparak; cevaplamak istedim. Galiba; sadece emeğimin görünür olmasını istedim.” diyerek bunu yağlı boya işlerinin yanında video çalışmalarıyla da destekliyor.

2008 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olan sanatçı, şu an tez konusu olan “Domestik İşler / Sanatsal Müdahaleler” konulu eser metnini yazmaktadır. Son dönemde  2024′da  “Uluorta”  Sabina Shikhlinskaya, Derya Yücel Küratörlüğünde gerçekleşen Sanat Limanı Antrepo 5 ki sergisi ve  2024′da  Hollanda’da Made In Arnhem Festivalinde Hülya Küpçüoğlu Küratörlüğünde  “Free Zone” video sergisinde, Video işi ile yer aldı. “Sadece Görünür Olmasını İstedim” serisiyle 8 Ocak – 22 Ocak 2024 tarihleri arasında KENTİSTANBUL’da devam edecek.

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType