Arkitera, Türkiye’nin Önde Gelen Mimarlarını Geleceğin Mimarlarıyla Buluşturuyor…

8 Nisan 2010 Yazan:  
Kategori: Duyurular, Mimarlık, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

!

Arkitera, Türkiye’nin önde gelen mimarlarını geleceğin mimarlarıyla buluşturuyor…

Türkiye’deki kültürünün gelişmesi amacıyla birçok projeye imza atan , Türkiye’nin önde gelen mimarlarını Türkiye’nin dört bir yanındaki mimarlık fakültesi öğrencileriyle buluşturuyor. Medyasoft’un desteğiyle, Haziran ayına kadar toplam altı üniversitede gerçekleştirilecek Arkitera Kampüste” projesi ile, Türkiye’nin önde gelen altı mimarını, üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin yanı sıra serbest mimarlar ile buluşarak kendi işlerini ve mimarlık anlayışlarını konu alan konferanslar düzenleniyor.

2010 yılının ilk konferansı, Ankaralı ünlü mimarlık ofisi Öncüoğlu Mimarlık’ın ortakları tarafından 4 Mart 2010 tarihinde Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Han Tümertekin’in katılımıyla 19 Mart tarihinde Bursa Uludağ Üniversitesi’nde ve Şevki Pekin’in katılımıyla 25 Mart’ta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde devam eden konferans serisi dinleyicilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Arkitera Kampüste projesi, 15 Nisan’da Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Can Çinici’nin, 7 Mayıs’ta İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde Nevzat Sayın’ın ve son olarak 18 Mayıs’ta Konya Selçuk Üniversitesi’nde Gökhan Avcıoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferanslarla devam edecek.

İlk kez 2007 yılında Arkitera Mimarlık Merkezi yöneticilerinin Türkiye’deki tüm mimarlık fakültelerini ziyaret etmesiyle başlayan Arkitera Kampüste projesi, öğrenci ve akademisyenlerle ortak toplantılar şeklinde gerçekleşti. 2010 yılında ikinci kez ve farklı bir formatta gerçekleşen Arkitera Kampüste projesiyle, mimarlık eğitiminin ilk yıllarından başlayarak öğrencilerin önde gelen mimarlarla buluşması, mimarların deneyimlerini geleceğin mimarlarına aktarması ve öğrencilerin parçası oldukları ile daha yakın iletişim içinde olması amaçlanıyor.

sanatlog.com