Can Bonomo’nun İlk Albümü “Meczup”un Lansman Konseri 24 Ocak’ta Babylon’da!

Can Bonomo’nun müzik macerası 8 yaşında komşuya özenip gitar çalmasıyla başladı. Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de ilk albümü “Meczup”u yayınlıyor. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”,  24 Ocak’ta ’da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluşuyor.

“Meczup”un biri hariç tüm parçaları Can Bonomo imzasını taşıyor. Düzenlemeler ise aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü üstlenen Can Saban’a ait. Parçaların miksing ve mastering’i Ali Rıza Şahenk tarafından yapıldı. FatLab’de kaydedilen “Meczup”, We Play-Odeon tarafından yayınlandı. Albüm kapağındaki albümün art work’leri bizzat Can Bonomo’ya ait, kapak fotoğrafını ise Dilan Bozyel çekti. Albümün çıkış parçası “Şaşkın”ın klibinin yönetmeni ise Can Eskinazi.

CAN BONOMO “MECZUP” ALBÜM LANSMAN KONSERİ

Yer :

Tarih : 24 Ocak 2011 Pazartesi

Konser Başlangıç : 21:00 (kapı açılış 20:30)

Can Bonomo Kimdir?

İzmirli Can Bonomo, ortaokul ve lise yıllarından bu yana müzikle ilgileniyor. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı. 2011′in ilk aylarında Show TV’de yayına girecek olan +18 dizisinde rol alıyor.

Bonomo’nun müzik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı. Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilenen ve esinlenen Bonomo, deneysel rock ile pop-rock arasında kurduğu dengeyle dinleyicilere yeni bir müzik deneyimi sunuyor.

ın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon, oyunculuk ve grafik tasarımcılığı da yapıyor. Boş zamanlarını ise arkadaşlarıyla stüdyoda doğaçlama müzik yaparak geçiriyor.

http://www.myspace.com/canbonomo

http://twitter.com/canbonomo

SanatLog Haber

sanatlog.com

Rupa & The April Fishes Konseri

Çok kültürel ve dilsel müziği ile Amerika’dan son dönemlerde çıkan en heyecan verici dünya müziği topluluğu olan 15 Ocak Cuma akşamı Mariachi sponsorluğunda ’da…

Rupa & The April Fishes

Hakkında

San Francisco’da Hintli bir anne babanın çocuğu olarak doğan Rupa, yetişme sürecinin bir bölümünü Kuzey Hindistan, bir bölümünü ise Fransa’da geçirdi. Rupa, daha sonra San Francisco’ya dönüp doktorluk eğitimi aldı ancak müzik sevgisinin ağır basması sonucu, 2003’te çok kültürlü bir grup olan ’ı kurdu. Latin Amerika, indie, Arjantin tangosu, Fransız şanson, Balkan Çingene, Amerikan folk, caz ve Hint ragası gibi birçok tarzın aynı havanda karışmasıyla ortaya çıkan müziği temsil eden , “” adlı ilk albümleri ile dünya müziği listelerine 3 numaradan girmeyi başardı. Rupa and The April Fishes, 2009 yılında “” isimli ikinci albümlerinin tanıtım turnesi kapsamında, Mariachi sponsorluğunda ’da müzikseverleri bir dünya turuna çıkarmaya hazırlanıyor.

SanatLog Haber

SanatLog.com